רה"מ נתניהו: "השגנו את יעדי המבצע בהצלחה יוצאת דופן - לא נסבול טיפטוף של רקטות" | צפו - 0404
רה

רה"מ נתניהו: "השגנו את יעדי המבצע בהצלחה יוצאת דופן – לא נסבול טיפטוף של רקטות" | צפו

רה"מ בנימין נתניהו, שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ״ל רא״ל אביב כוכבי וראש השב״כ נדב ארגמן מסרו היום (שישי) הצהרות לציבור, מהקריה בתל אביב, על רקע הפסקת האש עם ארגון הטרור חמאס.

נתניהו אמר בין היתר: "אם היה צורך להיכנס קרקעית לעזה, היינו עושים זאת, אבל חשבתי שנוכל להשיג תוצאות טובות בלעדיה. כשיצאנו יחד למבצע, הגדרתי את היעד המרכזי שלו – להנחית מכה קשה על ארגוני הטרור ולהשיב את השקט תוך ביסוס ההתרעה. וכך עשינו, לא הכל ידוע עדיין לציבור או לחמאס, אבל מכלול ההישגים שלנו ייחשף לאורך הזמן. גרמנו נזק מירבי לחמאס במחיר הנמוך ביותר לישראל.

אזרחי ישראל – אני מבקש להודות לכם על העמידה האיתנה והחוסן המרשים שגיליתם בימי המבצע, זה אפשר לנו להשיג את היעדים בצורה יוצאת דופן. שולח חיבוק חם למשפחות ההרוגים והפצועים, מבקש להודות לשר הביטחון, לרמטכ"ל, ראש השב"כ, ראש המל"ל והשר לביטחון פנים".

גנץ: "בחמאס הופתעו, הם מתחרטים על מה שהם בחרו לעשות. אבל ההפתעה שלהם אינה הפתעה שלנו, התוכניות הוכנו במשך שנים וחודשים. אני, הרמטכ"ל והדרג הצבאי והביטחוני הגענו מוכנים ליום פקודה. הציבור הישראלי אמנם ספג אובדן כבד מאוד ואנו משתתפים בצער המשפחות, אבל הציבור עמד בגבורה במבחן של הטרור שפגע ללא הבחנה". 

"חמאס לא קרא אותנו נכון, ופגש עוצמת תקיפה שלא ציפה לה", אמר הרמטכ"ל כוכבי. "הפגיעה בחמאס מאופיינת בקצב תקיפה גבוה, מטרות איכותיות ובדיוק רב שהובילו להשמדה ופגיעה קשה במערכים השונים. עשינו מאמץ רב לא לפגוע בבלתי מעורבים שהם פועלים מתוכם במקום הכי צפוף בעולם". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]