נתניהו לשר החוץ של גרמניה: ״איראן מספקת את התשתיות שעליהן נשענים ארגוני הטרור״ - 0404
נתניהו לשר החוץ של גרמניה: ״איראן מספקת את התשתיות שעליהן נשענים ארגוני הטרור״ נתניהו ושר החוץ הגרמני

נתניהו לשר החוץ של גרמניה: ״איראן מספקת את התשתיות שעליהן נשענים ארגוני הטרור״

ראש הממשלה בנימין נתניהו, נפגש עם שר החוץ של גרמניה הייקו מאס בקריה בת"א. נתניהו הציג לשר מאס מל״ט איראני שזוהה והופל באזור עמק המעיינות לפני יומיים.

נתניהו מסר בתום הפגישה: "הייתה לי פגישה מאוד פרודוקטיבית עם השר מאס מגרמניה. הודיתי על עמדתה הבלתי מעורערת של גרמניה בתמיכה שלה בזכותנו להגנה עצמית. זה מגיע מהלב, ואני לא רק אומר את זה בשם הממשלה אלא בשם עם ישראל. אז תודה לך.

בפגישתנו, תיארתי שבעוד שאנו נלחמים בחזיתות שונות, מי שעומדת מאחורי הרבה ממעשי התוקפנות האלה היא איראן. לא רק שאיראן תומכת לחלוטין בג'יהאד האסלאמי בעזה ונותנת לו את כל המימון, היא גם נותנת נשקים לחמאס וגם לחיזבאללה. הם מספקים את התשתיות שעליהן נשענים ארגוני הטרור בפעילותם.

בזמן שאנו עסוקים בלחימה, לפני כמה ימים, איראן שלחה מל״ט חמוש לתוך ישראל מעיראק או מסוריה. הכוחות האיראניים שיגרו מל״ט חמוש ,שכוחותינו יירטו בגבול בין ישראל לירדן. אני חושב שזה אומר הכל על הפטרון האמיתי של הטרור במזרח התיכון ובעולם – איראן.

תודה לך השר מאס, אתה ידיד אמת וזה נאמר בהוקרה מעם ישראל. תודה לכם שבאתם בעת הזו לכאן. תודה על תמיכתכם החזקה והבלתי מעורערת".

שר החוץ של גרמניה הייקו מאס אמר לראש הממשלה שהוא הגיע כדי לבטא את הסולידריות המלאה של גרמניה עם העם הישראלי. השר אמר לראש הממשלה כי גרמניה מגנה את ההתקפות של חמאס שאחראים להסלמה, וכי לישראל יש את הזכות להגן על עצמה.

בפגישה השתתפו ראש המל״ל מאיר בן שבת, שגרירת גרמניה בישראל ד"ר סוזנה ואזום ריינר ושגריר ישראל בגרמניה ג'רמי יששכרוף.

נתניהו ממשיך את פגישותיו עם שר החוץ של סלובקיה איוואן קורצ׳וק ושר החוץ של צ’כיה יאקוב קולהנק.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]