פרעות תשפ"א | השופט ביטל את ההגבלות על היהודים שנעצרו ברמלה: "לא היתה עילה למעצר" - 0404
פרעות תשפ חוננו

פרעות תשפ"א | השופט ביטל את ההגבלות על היהודים שנעצרו ברמלה: "לא היתה עילה למעצר"

שופט בית משפט השלום בראשון לציון, טל ענר, ביטל הבוקר (חמישי) את ההגבלות שהוטלו על עצורים שהגיעו לסייע לתושבי רמלה, לאחר שקבע כי לא היתה עילה למעצרם. השופט גם הורה למשטרה לפצות את עו"ד נתי רום, שייצג את העצורים מטעם ארגון חוננו, לאחר שהגיע לחינם לדיון.

16 יהודים נעצרו סה"כ בעיר רמלה לאחר שהגיעו לחלק מגשי פיצה לתושבים ולכוחות הביטחון כדי לחזקם ולעודד את רוחם. הם שוחררו ממעצר בתנאים מגבילים. עו"ד נתי רום שייצג את העצורים מטעם חוננו הגיש ערר לביטול ההגבלות, וניסה במשך כל הלילה לבדוק האם המשטרה קיבלה את בקשתו או שיש להגיע לדיון בפני שופט בעניין הערר.

משלא קיבל תשובה, התייצב רום הבוקר לדיון, והופתע לגלות שהמשטרה אכן קיבלה את בקשתו לביטול התנאים המגבילים, אולם לא עדכנה אותו או את מזכירות בתי המשפט. עו"ד רום התייחס בדיון גם לבזבוז הזמן שנבע מהיעדר עדכון לגבי החלטת המשטרה: "מיותר לחלוטין לבזבז את זמנו של בית המשפט ואת כספם של העוררים וזמנו של סנגורם".

למרות החלטת המשטרה לבטל את התנאים הדיון התקיים, והשופט טל ענר פסק בהחלטתו כי "הוחלט לבטל את תנאי ההרחקה לאחר שקבעתי שלא היתה עילה למעצר ולכן גם לא היתה עילה לקביעת תנאי שחרור בערובה". לגבי בזבוז הזמן אמר השופט כי "התייצב הסנגור הבוקר לחינם", ופסק על המשטרה לשאת בהוצאות עורך הדין של מגישי הערר.

המשטרה ביקשה עיכוב ביצוע לגבי התשלום, אולם השופט פסק כי בקשתם מיותרת.

עו"ד נתי רום שייצג את העצורים מטעם ארגון 'חוננו' מסר: "משטרת ישראל צריכה לעשות חשבון נפש על התנהלותה ולבצע התארגנות מחדש. המשטרה עצרה אנשים שרק הגיעו לחזק את תושבי רמלה וכוחות הביטחון, לא הודיעה על ביטול התנאים נגדם ואף ביקשה עיכוב על תשלום ההוצאות שנפסקו לה. אנו מקווים שהמסר יועבר, ושהמשטרה תאכוף את החוק כלפי פורעים, שיורים וזורקים בקבוקי תבערה, ולא כלפי מי שהגיעו לחלק פיצות לתושבים ולכוחות הביטחון כדי לחזק אותם. את כספי ההוצאות שתשלם המשטרה נתרום לקניית פיצות עבור כוחות הביטחון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]