בניגוד לחוק: חב׳ 018 לקחה חלק בגניבת מספר הטלפון של חדשות 0404. בועז גולן: ״נגרם לנו נזק עצום״ - 0404
בניגוד לחוק: חב׳ 018 לקחה חלק בגניבת מספר הטלפון של חדשות 0404. בועז גולן: ״נגרם לנו נזק עצום״ 0404

בניגוד לחוק: חב׳ 018 לקחה חלק בגניבת מספר הטלפון של חדשות 0404. בועז גולן: ״נגרם לנו נזק עצום״

אלמוני גנב את קו הסלולר של חדשות 0404 (הקו האדום) לאחר שהצליח לנייד את המספר מחברת פרטנר לחברת אקספון 018 וזאת בניגוד להוראות החוק.

ביום שלישי, סמוך ל-10:00 בבוקר, קיבל בועז גולן, מייסד חדשות 0404, הודעה מנציגת פרטנר ממחלקת VIP, על כך שאחד מקווי הטלפון שלו נוייד. גולן, ששהה באותו הרגע בשדרות ודיווח בשידור חי לערוץ 20 ולחדשות 0404, הבהיר כי לא ביצע שום פעולה. בדיקה מהירה העלתה כי הקו נגנב. תחילה ניסה הגנב לנייד את המספר לחברה אחרת, אבל זו לא ביצעה את הניוד מאחר ושלחה מסרון (SMS) למספר הטלפון של חדשות 0404 ומשלא קיבלה מענה, ההליך לא הושלם.

הגנב, שזהותו בשלב הזה לא ברורה, המשיך ופנה לחברת אקספון 018, וזו, בניגוד להוראות החוק, ניידה מייד את המספר לחברה, לא שלחה מסרון לאישור, לא פנתה לבועז גולן כדי לברר האם הוא מאשר את ההליך ואף לא רשמה, לטענתה, את פרטי הפונה.

במשך כחצי שעה, בעת ניוד הקו, הצליח הגנב להשתלט על וואטסאפ חדשות 0404 והחליף את קוד האבטחה – מה שמונע מחדשות 0404 להשיב את פעילות הוואטסאפ האדום. בבדיקה מול חברת וואטסאפ, נמסר כי רק לאחר שבעה ימים יישלח קוד למכשיר הטלפון וניתן יהיה להחזיר את פעילות הווטסאפ.

בועז גולן: ״נעשה כאן מחדל ענק של חברת אקספון 018. פשוט לקחו חלק בגניבת הקו. אני לא יודע אם זה עובד החברה או אדם מבחוץ. העובדות ברורות: הקו נגנב מאיתנו, הועבר ל-018 מבלי שידענו ובחברה טוענים שגם אין להם מושג מי ביצע זאת. איך לוקחים קו מבלי לקבל אישור? איך מניידים קו מבלי שיהיה לקוח מאחורה? מדובר כאן בשורה של מחדלים וכמובן פעולה שנעשתה בניגוד לחוק הניוד״.

גולן הוסיף: ״מאות אלפי אזרחים מחזיקים במספר של חדשות 0404 – מידי יום ובמשך שנים מתקבלות בו אלפי הודעות. בימים אלה של הלחימה ברצועת עזה, נותקנו מהקו האדום שלנו והפסקנו לקבל אלפי פניות, תיעודים וסרטונים, פניות של גולשים – מה שגורם לנזק עצום למערך החדשות שלנו. לא זו בלבד, הקו משמש את תכנית הבוקר ותכנית הערב שלי בערוץ 20 – קו לטובת משלוח תגובות גולשים לתכניות המבוססות על תגובות הגולשים – במיוחד התכנית ״האולפן הפתוח״. קשה להבין מה הנזק שנעשה ואיזה עוד שימוש עשו הגנבים״.

״אנו מבקשים מאלפי הגולשים שפונים אלינו ולא מקבלים שום מענה, לקבל בהבנה את המצב שנקלענו אליו ולשמור את המספר, בתקווה שנוכל לשוב בעוד כמה ימים. לצערי, נגרם לנו נזק עצום״.

חברת חדשות 0404 פנתה לייעוץ משפטי ובכוונתה לתבוע את חברת אקספון 018. במקביל, תוגש תלונה במשטרת ישראל.

מחברת אקספון נמסר בתגובה: ״אנו פועלים בהתאם לתקנות משרד התקשורת ועם קבלת בקשת ניוד נשלחת הודעת סמס ללקוח על מנת לוודא באישור נוסף. לצערנו, עקב תקלה תפעולית נקודתית, שליחת הסמס לא בוצעה והקו נוייד אלינו. תוך 20 דקות, עם היוודע העניין, ניידנו בחזרה את הקו. אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה ללקוח״.

חשוב לציין כי ניוד הקו בוצע בחזרה רק לאחר התערבות מחלקת הביטחון של חברת פרטנר ולא על דעת חברת אקספון 018.

בתמונה: המספר שנגנב ואשר משמש מזה שנים את חדשות 0404 ואת התכנית ״האולפן הפתוח״ בערוץ 20, בהגשת בועז גולן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]