פרסום ראשון: עקב ירי הרקטות - ועדי ההורים בחיפה החליטו להשבית מספר בתי ספר יסודיים ברחבי העיר - 0404
פרסום ראשון: עקב ירי הרקטות – ועדי ההורים בחיפה החליטו להשבית מספר בתי ספר יסודיים ברחבי העיר נועם רבקין, פלאש 90

פרסום ראשון: עקב ירי הרקטות – ועדי ההורים בחיפה החליטו להשבית מספר בתי ספר יסודיים ברחבי העיר

ועדי ההורים בחיפה החליטו הערב (רביעי) להשבית החל ממחר מספר בתי ספר יסודיים ברחבי העיר, וזאת לטענתם עקב חוסר במקלטים ומיגוניות לתלמידי בתי הספר. ההחלטה התקבלה לאחר ירי הרקטות אחר הצהריים מלבנון לעבר הקריות והגליל המערבי. 

מועדי ההורים בבתי הספר בקריית חיים נמסר להורי התלמידים: "לאור המצב ולאור זה שאין מספיק הגנה על ילדינו, החלטנו לא לקחת חלק בביזיון הזה ולא נאפשר שילדינו יהיו הפקר למה שקורה, מחר הלימודים יושבתו בבתי הספר שלנו. מקווים שתבינו שזה למען הילדים, המשך יום שקט לכולנו".

יו"ר ועד ההורים, יוסי לבוב, אמר לחדשות 0404: "אנחנו כבר שלוש שנים מתלוננים על מצב המקלטים בבתי הספר. אנחנו מסרבים לקחת אחריות ואת הסיכון שבשל הפסקת האש הצפויה, ירי הטילים עלול להתגבר ולילדינו אין מחסה בטוח ומוגן, לכן נאלץ לסגור את שערי בית הספר מחר. אנחנו יודעים שלפני הפסקת אש כולם יורים את כל מה שיש להם, שוכחים שבמלחמת לבנון השנייה ירו טיל לסטלה מאריס ולא התייחסו לכך, לאחר מכן ביום ראשון בבוקר שמונה עובדי רכבת שילמו על כך בחייהם מטיל שפגע במוסך הרכבת. אני לא אקח על זה אחריות".

"מדיניות מיגון מוסדות החינוך בכל הארץ ובכלל זה בחיפה, נקבעת על ידי פיקוד העורף ועל פי הנחיותיו פועלת העירייה. בכל מוסדות החינוך, ובכלל זה בבית ספר "גורדון", נקבעו מרחבים מוגנים, אליהם מתפנים התלמידים בשעת הצורך. כחלק מההיערכות העירונית לשעת חירום, המתקיימת מידי שנה, תירגלו בחודש האחרון כלל תלמידי מוסדות החינוך, לרבות בית ספר "גורדון", פינוי למרחבים המוגנים. יצויין כי בשעת חירום לא מתקיימים לימודים במוסדות חינוך המצויים באזורים שהוגדרו על ידי פיקוד העורף", נמסר בתגובה מעיריית חיפה לחדשות 0404. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]