לוחמי מילואים התבקשו לצאת ללא נשק לביתם בגלל החשש מערבים. הלוחמים: ״לא נצא בלי נשק״ | צפו - 0404

לוחמי מילואים התבקשו לצאת ללא נשק לביתם בגלל החשש מערבים. הלוחמים: ״לא נצא בלי נשק״ | צפו

מה קורה לצה״ל? לוחמי גדוד מילואים 7012 מסרבים לצאת לביתם לחופשה קצרה לאחר שמפקדיהם ביקשו מהם להפקיד הנשק בבסיס ולצאת בלעדיו. הסיבה, החשש שערבים יתנכלו להם.

הלוחמים מסרבים ומבהירים שלא ייצאו בלי נשק ומבחינתם יישארו במקום: ״גויסנו לפני שבוע בצו 8, באנו כולנו בלי חשבונות ובלי סיפורים, עם ישראל קרא לנו, השארנו אשה, ילדים, עבודה, לא משנה מה… באנו כי צריך אותנו ואנחנו באים. עכשיו, באים להוציא אותנו הביתה להתרעננות קצרה וקיבלנו הודעה מוזרה והזויה שאם אנחנו יוצאים הביתה, לא נוכל להגן על עצמנו בדרך, לא נוכל לקחת את הנשקים איתנו הביתה, כי אם מחבל פורע יחליט שהוא רוצה לעשות לי משהו בדרך שכל המדינה בוערת, שחס וחלילה לא אוכל להפריע לו. אז שיהיה ברור – אנחנו גדוד 7012 לא יוצאים הביתה בלי הנשקים״.

לוחם נוסף: ״יש פה אמירה יותר חזקה. הצבא מוכן שחייל ייפגע בדרך, או שיוריד את המדים או שעלול להפגע. באנו לפה בגלל אידיאלים, לא בגלל שאנחנו חייבים. כל אחד השאיר אשה, עסקים וילדים. למרות שבאנו בצו 8, אנחנו נשאר פה עד שהצבא יחליט שהוא מוציא אותנו עם הנשקים״.

לאחר פניית חדשות 0404 לצה״ל, הובהר כי לוחם שיבקש לצאת עם נשקו, יוכל לעשות זאת.

זה לא המקרה הראשון שצה״ל מבזה את הלוחמים. בשבוע שעבר לוחמים סדירים שיצאו לביתם התבקשו ע״י מפקדים לצאת על אזרחי ולא על מדים, כדי שערבים לא יזהו אותם ולא ינסו לפגוע בהם. לוחמים רבים זעמו והבהירו שייצאו רק על מדים ומתוך גאווה גדולה על היותם חיילים בצה״ל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]