בעקבות רדיפות השמאל הקיצוני: ישיבת ההסדר ברמת השרון עוברת למשכן חדש - 0404
בעקבות רדיפות השמאל הקיצוני: ישיבת ההסדר ברמת השרון עוברת למשכן חדש

בעקבות רדיפות השמאל הקיצוני: ישיבת ההסדר ברמת השרון עוברת למשכן חדש

הגרעין התורני ברמת השרון הודיע היום (שלישי) כי ישיבת ההסדר בעיר עוזבת את בית הכנסת בר יוחאי בה שהתה מאז הקמתה ונודדת למקום אחר ברחבי העיר.

במכתב שפירסמו בהנהלת הגרעין אל חברי בית הכנסת, חברי מועצת העיר וראש העיר אבי גרובר ציינו כי הלימוד בבית הכנסת צומצם כמעט לחלוטין לפני למעלה משנה, עם פרוץ הקורונה, והוא הופסק לחלוטין לפני שבועות ארוכים עקב המעבר למשכן החדש של הישיבה.

בגרעין התורני ברמת השרון הדגישו כי לצערם הרב ישנם פוליטיקאים הלוחמים בבית הכנסת ומגובים בארגוני סכסוך שכל מטרתם לפגוע בערכי הנצח של עם ישראל.

במכתב שפירסמו נכתב כי "הפרידה אינה פשוטה גם לנו אחר שנקשרנו אל המקום ואל האנשים וגם גובה מאיתנו משאבים כלכליים גדולים. למרות כל הנ"ל הוחלט להפסיק את לימוד התורה בבית הכנסת על מנת לא לפגוע במתפללים ומתוך רצון לסיים את השיח המקטב ברמת השרון שכל כך מעיב על כולנו, מתוך תקווה שצעד זה יכבה את הלהבות ויפנה את מקומם לשלום, אחדות וקבלת האחר".

בגרעין התורני ברמת השרון ציינו עוד כי עד לפני שנה וחצי כתבה העירייה על ידי ראש העיר ויועצה המשפטי שהתנהלות בבית הכנסת תקינה לחלוטין.
לדברי אנשי הגרעין ברמת השרון, המהלך נעשה בשיתוף והתייעצות עם רבני העיר והשכונה, שנתנו את בירכתם למהלכים של וויתור בשביל האחדות והשלום. 

בגרעין התורני ציינו כי "ההתנכלות לבית הכנסת היא פועל יוצא של רדיפה טעונה בכעס ומשקעים. אנו מקווים ומצפים כי נציגי הציבור יובילו מכאן ואילך קו של הידברות והבנה מתוך רצון להוביל את רמת השרון לעיר בה הכבוד ההדדי ונתינת מקום לכל אחד יהיו מנת חלקם גם של נבחריה מתוך כוונה לשמש כסמל ומופת לכל החברה הישראלית אשר צריכה אחדות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]