ביזיון - סטודנטים ערבים במכללת נתניה: "הר הבית בידנו" - 0404
ביזיון – סטודנטים ערבים במכללת נתניה:

ביזיון – סטודנטים ערבים במכללת נתניה: "הר הבית בידנו"

סטודנטים ערבים במכללה האקדמית נתניה בה לומדים ערבים ויהודים יחד, מפיצים בתקופה האחרונה הודעות שנאה ותמיכה בחמאס, בין היתר בקבוצות הוואטספ של הסטודנטים עולות אמירות כגון "הר הבית בידנו", "אשחט אותה", דגלי רשות, סימוני "וי" נצחון ואיומים.

בזמן שארצנו מותקפת סביב השעון ברקטות אשר משגרים מחבלי חמאס ברצועה והתפרעויות הערבים מתרבות בערים רבות, דווקא בחרו הסטודנטים הערבים במכללה להציק לסטודנטים היהודים, כנראה שדו הקיום לא באמת קיים בפקולטה למשפטים, הנהלת המכללה גינתה את האירועים, אך לא נקטה בהליכים, את הסטודנטים זה לא ממש מספק.

סטודנטים כתבו לחדשות 0404: "ההסתה והתגובות שנאה ואף איומים מצד סטודנטים ערבים בפקולטה למשפטים במכללת נתניה הם בכל שנות הלימוד, החל משנה א׳ ועד שנה ג׳! בזמן שאנחנו במקלטים, חוששים על חיינו, אנשים נהרגים והמצב בארץ רק נהיה מתוח עוד יותר – אנחנו מקבלים תגובות כאלו מצד סטודנטים ערבים!!".

סטודנטית כתבה: "הסטודנטים היהודים כוללים גם אותי תמיד כבדנו אחד את השני ומעולם לא עירבנו ענייני דת – להפך! רק המון כבוד וערבות הדדית אבל עד כאן! מקומם של סטודנטים מסלימים המעודדים מוות ליהודים – לא לצידנו ובטח לא להיות עו״ד במדינת ישראל שאותה אתם כל-כך שונאים. מזועזעת שאנשים מבתים מבוססים, אקדמיים, בוחרים להתנהג ככה שלגמרי אפשר אחרת. הכל עניין של בחירה, יכלנו להפגין אחד לצד השני לאהבה ודו קיום להילחם יחד למען ערבות הדדית, כבוד ושלום במקום זה אתם קוראים לרצוח יהודים – תתביישו בעצמם".

 

סטודנטית נוספת כתבה: "אני סטודנטית למשפטים באקדמית נתניה בסוף שנה ג׳, ורואה את התמונות האלה מהשיח הקבוצתי מהשנים א׳ ו ב׳ אצלנו במכללה ואני פשוט בהלם, מתביישת, ומאוכזבת! מה קורה לכם אנשים?!?! אתם ישבתם ויושבים ביחד בקמפוס כיסא ליד כיסא! אתם לומדים ביחד, שותים קפה ביחד בהפסקות, צוחקים וחברים!!! מה קורה פה?!?".

הסטודנטים היהודים הביעו חשש מחזרה ללימודים וציינו: "אנו קוראים למכללת נתניה להתעורר. אנחנו מפחדים לחזור למכללה. אנחנו לא נשתוק על האיומים האלו ועל השנאה הזאת כלפינו!"

הסטודנטים מסרו כי פנו להנהלת המכללה וכי התשובות שהתקבלו הן תשובות יבשות בלבד: "אני מבקש מהמועצה להשכלה גבוהה לקחת את הדברים בחומרה רבה", "לא ייתכן שאנחנו נשב כתף אל כתף עם אנשים שכנראה כל מה שעובר להם בראש זה להרוג אותנו".
 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]