שר החינוך נגד המרצים בבצלאל שהביעו תמיכה במאבק הערבי: "להקיא אותם לאלתר מהמערכת" - 0404
שר החינוך נגד המרצים בבצלאל שהביעו תמיכה במאבק הערבי: אבשלום ששוני, פלאש 90

שר החינוך נגד המרצים בבצלאל שהביעו תמיכה במאבק הערבי: "להקיא אותם לאלתר מהמערכת"

שר החינוך יואב גלנט תקף היום (רביעי) את המרצים בבצלאל שהביעו תמיכה במאבק האלים של ערביי ישראל במייל שנשלח לסטודנטים ערבים הלומדים במוסד.

השר גלנט: "התגייסותם של מרצים בבצלאל לטובת המאבק הפלסטינאי בישראל, בעת מלחמה, היא מעשה חמור מאד. בשעה שחיילי צה״ל לוחמים ונפגעים ובעת שישראלים נהרגים ונפצעים מאש רצחנית – מחליטה קבוצה קיצונית הנהנית מתקצוב מטעם המדינה לפעול כנגד העם בישראל וממשלתו הנבחרת.

העטיפה המלאכותית של חופש ביטוי או חופש אקדמי אינן מכסות על השנאה העצמית כלפי חיילי צה״ל ואזרחי ישראל ועל אינטרסים אישיים ופוליטיים חבויים.

אני מצפה מהנהגת בצלאל, כמו כל אזרחי ישראל, לפעול בנחישות כנגד אלה המבקשים לסייע לאויב בזמן מערכה ולהקיא אותם לאלתר מהמערכת.

העובדה שאנשים אלה מתפרנסים מכספי משלם המיסים הישראלי המתגורר בירושלים, אשקלון או תל אביב – מעוררת חלחלה ודאגה".

במייל ששלחו עשרות מרצים בבצלאל לסטודנטים הערבים נכתב: "מבקשים להביע הזדהות עם מאבקכם על הבית ועל החופש לנוכח האלימות המשטרתית ואלימות המתנחלים, פרי מדיניות ממשלתית. מבינים את הקושי ללמוד במוסדות של העם הכובש והמדכא".

(בתמונה: המייל ששלחו המרצים לסטודנטים הערבים)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]