בית המשפט העליון הורה על משפט חוזר לרומן זדורוב - 0404
בית המשפט העליון הורה על משפט חוזר לרומן זדורוב חדשות 0404

בית המשפט העליון הורה על משפט חוזר לרומן זדורוב

רומן זדורוב, שהורשע ברצח תאיר ראדה ומכחיש בתוקף במשך שנים כי ביצע את הרצח, יזכה למשפט חוזר, כך החליט היום (שלישי) שופט העליון חנן מלצר.

אולגה זדורוב, אשתו של רומן, תיארה את תחושתה בתום שנים של מאבק ודרישה למשפט חוזר: "לא מאמינה, אין לי מילים".

מהפרקליטות נמסר בתגובה להחלטה כי "ביהמ"ש העליון קבע כי יש הצדקה משפטית לבחון את הראיות החדשות שאליהן הפנתה ההגנה, במסגרת של משפט חוזר. השופט מלצר הדגיש בהחלטתו כי התוצאה בדבר עריכת משפט חוזר אין משמעה בהכרח כי זדורוב זכאי או כי עלה בידו להוכיח קיומו של ספק סביר באשמתו, וכי שאלות אלו אמורות להיבחן במשפט החוזר עצמו.

מכל מקום, לאחר שהתביעה תלמד את ההחלטה לעומקה, הרי שתיבחן לאורה גם עמדתנו העדכנית באשר להמשך ניהול ההליכים מחדש בעניינו של רומן זדורוב, במסגרת של משפט חוזר.

אנו מכבדים כמובן את החלטת ביהמ"ש. הדברים ייבחנו כאמור באופן מדוקדק, ובידי הדרגים הבכירים ביותר בפרקליטות, כפי שנעשה עד כה.

יצוין, כי השופט מלצר עצמו ציין בהחלטתו כי רשויות התביעה הקדישו לבחינת הבקשה למשפט חוזר תשומת לב ראויה ומשאבים רבים, והדברים נבחנו בכובד ראש. כך תמשיך התביעה לפעול גם בהמשך הטיפול בפרשה זו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]