אמן חושים - 0404
אמן חושים ADMAGIC.CO.IL

אמן חושים

בני אדם נמשכו מאז ומעולם לנסתר, למפליא ולמדהים. עד לפני כמה עשורים, מי שהובילו את המופעים המדהימים ביותר היו הקוסמים. אבל במהלך העשורים האחרונים השתנה הטעם של הצופים, ונכון להיום יש עדיפות ברורה להופעה של אמן חושים. אמן החושים אמנם לא שולף שפן מהכובע, אבל הוא בהחלט יכול לעשות פעולות אחרות, שהן לא פחות מפתיעות ומדהימות. מה זה בעצם אמן חושים? מה ההבדל בין אמן כזה לבין קוסם? מהם הדברים שאמן החושים חייב לדעת על מנת לספק לקהל שלו חוויה בלתי נשכחת? ואיך בוחרים אמן חושים מעולה? כל הפרטים בהמשך.

אמן חושים – הרבה מעבר למראית עין

ההגדרה הטובה ביותר למונח אמן חושים הוא אמן העושה שימוש באשליות במטרה לגרום לקהל הצופים או המאזינים שלו להאמין שאירועים מסוימים התרחשו במציאות. באופן עקרוני, הפעולות שאותן מבצע אמן חושים על מנת להשיג את המטרה שלו במלואה, מאפשרות לאמן הייחודי הזה לרתק אליו את קהל הצופים שמולו הוא מופיע. יחד עם זאת, אמן החושים איננו בשום פנים ואופן בעל יכולות על טבעיות. מה שכן יש לאמני חושים, הוא ידע מקצועי מעמיק, ויכולת לבצע בצורה מושלמת את הטכניקות הנלמדות בתחום הנדסת התודעה, או כפי שאתם ודאי מכירים אותו: תחום המנטליזם.

אמן חושים וקוסם – ההבדלים ונקודות הדמיון בין שני תחומי העיסוק

אחד מתחומי העיסוק שיש נקודות השקה רבות בינם לבין אמנות החושים היא אמנות הקוסמות. כמו אמן חושים, גם הקוסם רוכש בצורה מקצועית את היכולת ליצור אשליה שדברים מסוימים קורים.

עם זאת, יש מספר הבדלים בין שני תחומי העיסוק:

  1. טכניקה: אמן חושים אמנם עושה שימוש בטקטיקות נלמדות, אבל היכולת שלו להדהים את קהל הצופים תלויה בראש ובראשונה באינטואיציה ובהבנת אופן הפעולה של המוח האנושי. אלו מאפשרות לו ליצור אשליה תודעתית מתוחכמת. זאת, לעומת הקוסם שאצלו האשליה נוצרת במרבית המקרים באמצעות שימוש במיומנויות טכניות יותר, כגון זריזות ידיים ואביזרים שונים, שכל כמה שהם מדהימים כשלעצמם, הפעלתם מצריכה בעיקר ניסיון וכישורים טכניים.
  2. אינטראקציה עם הקהל: בשני המקרים – הן במקרה של קוסמים והן במקרה של אמני חושים (מנסטליסטים) חייבת להיות לאמן אינטראקציה עם הקהל. עם זאת, עבור אמן החושים התגובה של הקהל והמצב הרגשי שבו אותו קהל נמצא, שניהם נדרשים לו על מנת להצליח בהצגה שלו. אמן חושים איננו יכול להצליח בשום פנים ואופן ללא שיתוף פעולה, בין אם מודע או שלא מודע, של הקהל. אצל הקוסם, אף שיש חשיבות להכנת הקהל למופע, הצלחתו של מופע הקסמים, רובה ככולה, פחות תלויה בקהל אלא במיומנות של הקוסם עצמו. הדבר היחיד שחייב להתקיים הוא יכולת של הקוסם ללכוד את תשומת ליבו של הקהל.

הדברים שאמן חושים חייב לדעת כדי לספק לקהל שלו חוויה בלתי נשכחת

אחד הדברים שכל אמן חושים חייב להפנים, הוא שלא ניתן בשום פנים להעביר מופע מוצלח, מבלי להכניס את קהל המשתתפים למצב רוח מתאים. הצלחת המופע של אמן החושים תלויה כמעט לחלוטין ביצירת סוג של אמון בין הקהל לבינו. האמון יכול להיבנות באמצעות טריקים ומצגים שונים שאמן החושים מבצע, שהם קרובים למדי לאלה של הקוסם. אחרי שאמן החושים מבסס את האמון בינו לבין קהל המשתתפים באירוע ומוודא שהקשב של הקהל נתון לו, הוא יכול להמשיך להעלות את הרמה של המופע ולגרום לקהל להאמין במעשים שלו ולקבל אותם כפשוטם, כסוג של פלא. אמן חושים לומד בדרך כלל ככל יכולתו את האופי והמנטליות של קהל הצופים עוד לפני ההופעה.

האם לאמני חושים יש גם יכולות ריפוי?

באופן עקרוני, התפקיד של אמן חושים הוא בידורי. המשמעות היא שאמן החושים אינו מתכוון לעשות דבר מעבר ליצירת אשליה שתדהים את קהל הצופים. אולם מכאן ועד לפעולות שיש להן משמעות רפואית או השלכות רפואיות, המרחק הוא גדול.
אמן חושים איננו מתיימר לרפא, לא את הגוף ולא את הנפש. אמן חושים מקצוען גם לעולם לא יציג את עצמו כבעל יכולות שמלכתחילה אינן קיימות אצלו. אין ספק כי אפשר לטעון שאוטוסוגסטיה היא במידה רבה צעד שיכול לתרום לשיפור ההרגשה והבריאות.
יחד עם זאת בעלי המקצוע בתחום הזה, רובם ככולם, אינם עושים שימוש ביכולות שלהם למטרות שהן מעבר להופעה. הדבר נכון, גם אם היכולות של אותם אמני חושים הן טבעיות ונובעות מהאינטואיציה המוגברת שלהם.

איך בוחרים אמן חושים מעולה?

כשניגשים להחליט איזה אמן חושים להביא להופעה, חשוב לבחור את האדם המתאים ביותר לחוויה. אלו הם הדברים שכדאי לכם לשים אליהם לב כדי לבחור את אמן החושים הכי מתאים לאירוע ולקהל המוזמנים שלכם:

  • אינטראקציה טובה: הקשר שנוצר בין אמן חושים לבין מזמיני המופע שלו הוא חשוב. זאת, בהנחה שמי שבוחר את האמן מייצג פחות או יותר את אופי הקהל.
  • המלצות: אחד הדברים שאפשר לבדוק כדי להיות בטוחים שהמופע הוא המלצות שיש על אמן חושים מאנשים אחרים. במידה ואתם מכירים אנשים שהזמינו אותו כבר, כדאי להתייעץ איתם. במידה ולא, לאמני חושים טובים יש המלצות רבות שהם יכולים לשתף אתכם בהן. אמן חושים מומלץ – https://admagic.co.il
  • מקצועיות: אמן חושים מקצועי יעשה ככל יכולתו להכיר טוב יותר את הקהל שבפניו הוא מוזמן להופיע. ככל שההיכרות הראשונית של אמן החושים עם הקהל תהיה טובה יותר, כך היכולת שלו להסתנכרן עם הקהל הזה וליצור מופע מרהיב ומעניין תהיה גבוהה יותר. אמן חושים מקצועי – https://www.mxgems.com
  • סנכרון עם אופי ההתכנסות: אם המופע של אמן חושים הוא רק חלק מסדר יום עמוס בהתכנסות מסוימת, חשוב לוודא שאמן החושים מסוגל להביא את הקהל במהירות למצב הנפשי המאפשר לו להפיק את המיטב מההופעה. בדרך כלל, אמן חושים נדרש לפרק זמן מינימלי כדי להסתנכרן עם הקהל ולבדוק עד לאן הוא יוכל למתוח את ההתנסות. אולם אם המופע שלו הוא חלק מתכנית נרחבת יותר, ולא מופע יחיד או מרכזי, חשוב ששלב ההיכרות עם הקהל יסתיים מהר ככל האפשר. זה כבר תלוי מאוד בניסיון המקצועי והמיומנות של המנטליסט שתבחרו. אמן חושים מנוסה – https://yaron-mind.co.il
  • אמן חושים או קוסם: במידה והאירוע שלכם מתאים יותר לילדים בגילאים צעירים, מומלץ לבחור בקוסם שהמופע שלו מותאם לילדים במיוחד. קוסמים מנוסים ומקצועיים עם מופע מותאם לילדים – https://asael-magic.co.il

https://yago.co.il

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]