140 משפחות יהודיות המתגוררות בשכונת מעלה הזיתים בירושלים נצורות בשל התפרעויות הערבים - 0404
140 משפחות יהודיות המתגוררות בשכונת מעלה הזיתים בירושלים נצורות בשל התפרעויות הערבים

140 משפחות יהודיות המתגוררות בשכונת מעלה הזיתים בירושלים נצורות בשל התפרעויות הערבים

הצירים המובילים לשכונת מעלה הזיתים סגורים ותושבי השכונה היהודים נצורים ולא יכולים לחזור לבתיהם בשכונה או לצאת ממנה. כביש העופל המוביל לשכונת מעלה הזיתים סגור כבר מאז אתמול בעשר בלילה בשל אבנים, זיקוקין והתפרעויות ערבים. בשעות הלילה הכניסו תושבים שביקשו לחזור לבתיהם בג'יפים ממוגנים.

המשטרה הודיעה לתושבים כי סגירת הצירים תימשך עד לשעות הלילה המאוחרות.

תושבת השכונה, אוסי נויק, סיפרה לחדשות 0404 כי בנה, תלמיד כיתה ו' כבן 12 ותלמידים נוספים מהשכונה הלומדים בהר נוף הצליחו לצאת בשעות הבוקר המוקדמות בהסעה אך אינם יכולים לחזור לבתיהם: "הבן שלי בכיתה ו', לומד עם עוד כמה ילדים מהשכונה בהר נוף. כביש העופל היה סגור והם נסעו דרך שער שכם, כשעוד היה אפשר לנסוע שם. הדרך היחידה היא דרך וואדי קדום, מדובר בנסיעה מעומק סילוואן ומסוכן לנסוע שם.

יש לנו ילד נוסף, בן 18, שרוצה לחזור מהישיבה אך אי אפשר להגיע, לא ברכב ולא רגלית".

אוסי נויק הביע תרעומת על התנהלות המשטרה ואמרה כי "המשטרה רק מעדכנת אותנו שכביש העופל נסגר ולא נותנת לנו שום מענה או כתובת במשטרה. המשטרה נעלמה לחלוטין. אתמול בלילה היו מטחים כבדים של אבנים וזיקוקין ורק אחרי ארבעים דקות המשטרה הגיעה".

תחיה שחם, מורה במקצועה המתגוררת בשכונה, יצאה בבוקר לעבודה וניסתה בכל דרך לשוב לילדיה הקטנים שנשארו בבית ולא הלכו למסגרות עקב פרעות הערבים. שחם תיארה את שראתה בדרכה חזרה לשכונה: "אני נוסעת מואדי קדום, א-טור. בדר"כ לא מפחדת מכלום אבל זה היה פחד אלוהים. כל הדרך זכוכיות של מכוניות שבורות, נערים עומדים על הכביש עם אבנים ואין משטרה משום כיוון. לא מבינה איפה אנחנו חיים".

יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, דרש הסרה מיידית של המצור מעל השכונה היהודית: "שכונת מעלה הזיתים, והר הזיתים נמצאים במצור מאז שעות הבוקר, מדובר במאות יהודים שלא יכולים לעשות את דרכם לביתם ומביתם בבירת ישראל ירושלים ביום חגה – יום שיחרורה.

לא נוכל להסכים עם זה, אני דורש ממפכ"ל המשטרה להורות מיד על פתיחת ציר העופל ולהסיר המצור מעל שכונת מעלה הזיתים באופן מידי".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]