הרופאים פתחו בשביתת באזהרה. שר הבריאות אדלשטיין: "דרישתם מוצדקת, ליבי איתם" - 0404
הרופאים פתחו בשביתת באזהרה. שר הבריאות אדלשטיין: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

הרופאים פתחו בשביתת באזהרה. שר הבריאות אדלשטיין: "דרישתם מוצדקת, ליבי איתם"

הרופאים פתחו היום (שני) בשביתת אזהרה של 24 שעות ודורשים מהמדינה להמשיך לממן 600 תקנים שניתנו לבתי החולים בתקופת הקורונה וזאת בשל העומס הגדול הקיים בבתי החולים גם בשיגרה.

שר הבריאות יולי אדלשטיין חיזק את הרופאים במחאתם וקרא לאוצר שלא לקצץ בתקנים בבתי החולים.

השר אדלשטיין: "ביום הזה ליבי עם הרופאות והרופאים. דרישתם מוצדקת ביותר. משרד האוצר והממשלה כולה מחויבים לא רק שלא לפטר אנשי צוות רפואי שנקלטו בקורונה, אלא להוסיף עוד. במיוחד אחרי שנת הקורונה אסור "להשתמש ולזרוק". הרופאות והרופאים יחד עם האחיות והאחים וכל צוותי הרפואה נלחמו 24/7 עבור בריאות אזרחי ישראל. התגובה שלנו צריכה להיות תוספת תקציבים, לא קיצוץ תקציבים. מלבד כפיות הטובה, יש בזה גם פגיעה בחוסן הבריאותי של ישראל".

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "על מנת לסייע להתמודדות הממשלתית עם התפרצות הקורונה החליטו הממשלה והכנסת על הגדלה ייעודית של ההוצאה הממשלתית לצורך ההתמודדות עם הקורונה ("קופסאות הקורונה"). במסגרת הקופסאות הייעודיות סיכמו שרי הבריאות והאוצר בחודש יולי 2020 על תוספת תקנים לאיוש מחלקות ייעודיות לקורונה בבתי החולים. בזכות עבודתם של הצוותים הרפואיים והטיפול המיטבי שסיפקו – מחלקות הקורונה נסגרו, וכיום רק 10% מהן נשארו פעילות, וממילא – הצורך שלשמו ניתנו תקנים אלו והמסלול החוקי בו הם תוקצבו איננו רלונטי עוד. כמקובל, עם כינונה של ממשלה חדשה ובמסגרת דיוני התקציב יתקיים גם דיון בנוגע לתגבור קבוע של מערכת הבריאות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]