יום ירושלים: טקסים ואירועים חגיגיים יתקיימו במערכת החינוך לכבוד שחרור ואיחוד ירושלים - 0404
יום ירושלים: טקסים ואירועים חגיגיים יתקיימו במערכת החינוך לכבוד שחרור ואיחוד ירושלים שלמה מור, 0404

יום ירושלים: טקסים ואירועים חגיגיים יתקיימו במערכת החינוך לכבוד שחרור ואיחוד ירושלים

במערכת החינוך חוגגים היום (שני) את יום שחרור ירושלים ה-54. צוותי ההוראה והתלמידים יציינו את יום ירושלים, היום בו שוחררה העיר העתיקה וירושלים הפכה ל"עיר שחוברה לה יחדיו". בנוסף, משרד החינוך והקרן למורשת הכותל יקיימו היום (שני) טקס משותף במעמד שר החינוך, יואב גלנט.

בגנים ובבתי הספר יציינו את היום בטקסים חגיגיים, סיורים באתרי מורשת, חידונים, תחרויות ומפגשי למידה עם לוחמים שהשתתפו בקרבות לשחרור העיר.

לאורך השבוע האחרון סיירו בירושלים יותר מ- 20,000 תלמידים.

שר החינוך יואב גלנט: ״סיפורה של העיר ירושלים הוא סיפור המבטא את עוצמת העם היהודי. לאחר אלפיים שנות גלות, מאבקים ומלחמות הצלחנו לשוב לארץ ישראל, להקים בית לאומי, לבנות כוח מגן – צה"ל, ולשוב אל בירתו הנצחית – ירושלים המאוחדת. היום אנחנו מציינים 54 שנים לשחרור העיר בשורה של פעילויות שונות ומגוונות במערכת החינוך בכל רחבי הארץ, במטרה לחבר את כל תלמידי ישראל, מכל גווני הקשת הישראלית אל עיר הבירה.

״העיר ירושלים, כשהיא מאוחדת תחת ריבונות ישראלית היא התשובה הציונית לכל מבקשי רעתנו. היום הזה ראוי שיהווה תזכורת לכולנו שאנחנו עם אחד ובליבו פועמת העיר ירושלים״.

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "לאורך כל הדורות הייתה ירושלים מקור נביעה לרוח והתרבות של העם היהודי. עם שקשר בה סיפורי כאב וגבורה. רשם לה קינה ושירה, ויותר מהכל, שמר לה את האמונה והתקווה שהיא תהיה לו לתמיד מרכז רוחני, דתי ומדיני. לרגל יום איחודה ה- 54' של ירושלים, תציין מערכת החינוך את היום בשורה של אירועים וטקסים. התלמידים יסיירו בה, ידונו בתולדותיה ההיסטוריים ובדמויות מרכזיות שחיו בה. הם יעמדו על חשיבותה של העיר בעבר, בהווה ובעתיד". (צילום: ארכיון)

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]