בנט ולפיד סיכמו: שי ניצן יכהן כיועץ המשפטי לממשלה - 0404
בנט ולפיד סיכמו: שי ניצן יכהן כיועץ המשפטי לממשלה הדס פרטוש, פלאש 90

בנט ולפיד סיכמו: שי ניצן יכהן כיועץ המשפטי לממשלה

שי ניצן, שרדף במשך שנים את אנשי הימין וההתיישבות, סוכם כמועמד המוביל לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה בממשלת בנט-לפיד. לפיד מעוניין למנותו בהמשך לתפקיד שופט בית המשפט העליון.

במשא ומתן הקואליציוני להקמת ממשלת שמאל הגיעו להסכמות בעניין מינויו של שי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר, לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה בממשלת בנט-לפיד.

שמו של ניצן הועלה על ידי לפיד כמועמד לשופט עליון, אך במו״מ בין לפיד ובנט סוכם כי ניצן ישמש בשלב זה כיועץ המשפטי לממשלה.

ניצן, כזכור, שימש לאורך שנים כראש צוות אכיפת החוק על המתיישבים ביהודה ושומרון ובנוסף בתפקיד הממונה על העמדה לדין בעבירות המשיקות לחופש הביטוי. בתחומים אלה ניצן רדף את אנשי הימין במשך שנים. בשנת 2014 קבע בית משפט שי ניצן נהג באכיפה בררנית בכך שסגר באופן אוטומטי תלונות שהוגשו נגד אנשי שמאל וערבים, בגין הסתה לפגיעה ביהודים, מתיישבים וחיילי צה"ל.

יו״ר הקואליציה, ח״כ מיקי זוהר, אמר היום: לא להאמין. אני שומע שבצוותי המו״מ לקראת הקמת ממשלת השמאל של בנט, התחילו לדבר ברצינות על תפקיד היועמ״ש למיודענו שי ניצן. ‏אפשר להירגע, לפיד מוכן להתפשר גם על מינויו לבית המשפט העליון. ‏כן, בנט במכירת חיסול כדי להיכנס לבלפור כראש ממשלה עם 7 מנדטים (או 6). ‏הימין לא ישתוק ולא יסלח״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]