סיכום בין בן גביר ללשכת רה"מ: יפנה את לשכתו בשכונת שמעון הצדיק - המשטרה תישאר במקום | צפו - 0404

סיכום בין בן גביר ללשכת רה"מ: יפנה את לשכתו בשכונת שמעון הצדיק – המשטרה תישאר במקום | צפו

לאורך כל הלילה התנהלו שיחות בין לשכת רה"מ לח"כ איתמר בן גביר, זאת על רקע הקמת הלשכה בשכונת שמעון הצדיק בירושלים. במהלך השיחות, אנשי הלשכה העבירו מסר מרה"מ כי הוא מבקש מבן גביר לפנות את הלשכה, וזאת לאור הערכות מצב כי הקמת הלשכה עשויה לגרור מהומות.

בן גביר הציב כתנאי לעזיבת המקום נוכחות משטרתית קבועה במתחם המותקף ובשכונת ראש הממשלה עד סוף הרמאדן. לדברי בן גביר, השוטרים שנשארו בלילה נשארו רק בגלל נוכחותו, ולא ייתכן שבכל לילה המשטרה תפקיר את תושבי המקום וגם כאשר הוא יעזוב השוטרים יעזבו, ותושבי המקום יהיו חשופים להמשך התקיפות, לזריקות אבנים ולפגיעה ברכוש.

בן גביר תיאר לנציגי רה"מ את המצב בשכונה, את תקיפות המחבלים הערבים כלפי נשים וילדים במשך כל השבוע האחרון, ואת אזלת ידה של המשטרה. במהלך הלילה סירבו אנשי לשכת רה"מ לתנאי הנוכחות קבועה והסכימו לחזק את הנוכחות המשטרתית בלבד. בתגובה, הודיע בן גביר כי יישאר במתחם לשבת. כאמור, בדקות האחרונות סוכם עם לשכת רה"מ והשר לביטחון פנים, כי בכל שכונת שמעון הצדיק ובמתחם יהיו נוכחות קבועה משטרתית עד סוף הרמאדן, כאשר אחרי הרמאדן תיעשה הערכת מצב מחודשת.

בן גביר מסר בתגובה: "אחרי שבוע שלם של תקיפות כלפי יהודים ואוזלת יד של המשטרה אילצנו את המשטרה להגיע לאבטח אותי. אני מברך על הסיכום ושמח שסוף סוף המשטרה תאבטח את תושבי שכונת שמעון הצדיק".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]