ההפחדות בתוך ״ימינה״ | ״אם לא נקים ממשלה - נגמור את הקריירה הפוליטית״. פעיל מרכזי: ״בגדו בעם ישראל״ - 0404
ההפחדות בתוך ״ימינה״ | ״אם לא נקים ממשלה – נגמור את הקריירה הפוליטית״. פעיל מרכזי: ״בגדו בעם ישראל״

ההפחדות בתוך ״ימינה״ | ״אם לא נקים ממשלה – נגמור את הקריירה הפוליטית״. פעיל מרכזי: ״בגדו בעם ישראל״

לא מתוך נאמנות לארץ ישראל, ממש לא מתוך נאמנות לעם ישראל או לימין. הכל, על מלא, נעשה אך ורק למען הכסא הפרטי בכנסת ישראל. את כל זה ניתן ללמוד מהשיחות הפנימיות של חברי ימינה. בינם לבין עצמם, בינם לבין פעילים שעד ליום האחרון עוד האמינו בהם. פעילים מרכזיים, תורמים ואף חברים קרובים. כולם כולם מרגישים שבנט ושקד בוגדים בהם.

״אם נלך לבחירות חמישיות, אין שום סיכוי שנעבור את אחוז החסימה״ – כך ניהל אחד מחברי הרשימה שיח עם חבר/פעיל של המפלגה וחשף את האמת המרה: לא ארץ ישראל, אלא הקטע הפרטי. האישי.

בשיח בין חברי המפלגה הם מדברים באופן ברור על היום שאחרי – על היום שבו יצטרכו לשוב לבוחר ולבקש את קולו. הם כולם יודעים שזה נגמר. סיבוב על עם ישראל אפשר לעשות פעם אחת בלבד והסיבוב כבר החל. חלק מחברי הרשימה עברו לצעקות על מי שמעיר להם: ״ביבי הרס את המדינה, תעזבו אותנו. אנחנו נטפל בהכל״.

בנט בחר בדרך אחרת. הוא משתדל שלא לעקוב אחר כלי תקשורת מהימין, כדי לנטרל מחשבות ובמקביל משיב לפונים אליו כי אם הם לא איתו, אין להם מה להיות יותר חברים. ממש ככה.

בנט כבר עובד על המהלך שלו תקופה ארוכה. הוא שיקר את הבוחרים, שיקר אצלי בשידור חי בערוץ 20 (מסמך כל כך חשוב שיוכיח אותו בבחירות הבאות) והולך עם הראש בקיר. הוא נחוש להיות ראש ממשלה. עם שישה תומכים בלבד. הזוי ובלתי נתפס. בנט יודע שהוא גונב דעת עם ישראל, דורך על גופות מצביעיו, מרתיח ומאכזב את חיילי צה״ל, פוגע במשפחות שכולות, יורק להתיישבות בפרצוף ושמח לאידו של עם ישראל. זה לא מעניין אותו. הוא ממשיך הלאה לעבר המטרה: לסמן וי ולספר לנכדיו בעתיד שהוא היה ראש ממשלת ישראל.

אין טעם לנסות לשכנע אותו אחרת. בנט כבר שם על מלא. בזמן שהאשים את נתניהו שהוא לא עושה הרבה כדי להקים ממשלת ימין, הוא כבר היה סגור עם לפיד וסער על דרכם החדשה.

בנט, כבר לא מפחד מבחירות חמישיות לאחר שממשלתו זו החדשה תתפרק. הוא יודע שהוא עם הימין גמר. על מלא. הם לא מסוגלים לשמוע אותו ולא להביט בו. הוא וגדעון סער מתכננים כבר את היום שאחרי. הם צפוים לחבור יחד למפלגה אחת כדי לעבור את אחוז החסימה בבחירות הבאות – אלה שיהיו לאחר שתקום ממשלת השינוי לרעה. זה הסיכוי היחידי שלהם להשאר בפוליטיקה. כך הם מאמינים.

בנט, סיפר לנו בימים האחרונים שהוא לעולם לא יוותר על ערכיו. ייתכן והוא אכן אומר אמת, אך התברר כי ערכיו אלה אינם הערכים שרובנו גדלנו עליהם ולמען קיומם אנו נלחמים. בנט יכול לשבת עם שונאי ישראל, הרבה יותר מאשר עם 52 מנדטים של אוהבי ישראל, אוהבי התיישבות, אוהבי חיילי צה״ל ופועלים למען מסורת ישראל. בנט זורק הכל לפח למען סימון וי ברזומה הפרטי שלו.

ויש מאחוריו עוד חבורה הזויה. עוד חמישה גמדים שממציאים לעם ישראל המצאות של ״ריפוי״, ״שינוי״ ו״אחדות״. איילת שקד מכרה סיפורים לכולנו. לעיתונאים, לאזרחים ולאלה שאישית נלחמו בעיקר בשבילה. הם טיפסו על גגות, תלו שלטים של ימינה, עברו מדלת לדלת ושכנעו את חבריהם לבחור בהם. בזוג בנט ושקד. הם מרגישים מרומים, נבגדים. נמאס להם לשמוע מהשם של השניים. ״זו בגידה עצומה. אין יכולת אפילו להסביר את זה״, אמר אחד מהאנשים הקרובים לשניים והוסיף: ״אני רוצה עוד להאמין שהם רק עושים משחק פוליטי וברגע האמת יישארו בימין. אני מודה, אני חושב שזה כבר אבוד״.

ויש שם עוד כמה שמשחקים אותה גיבורי אחדות, אך בעצם פועלים רק לטובת כסא בכנסת ושאיפה לתפקיד טוב. ואלה הם: מתן כהנא, ניר אורבך, אביר קארה ועידית סילמן.

שישה אנשים קטנים בוגדים בעם ישראל. בוגדים ברוב העם, בוגדים בימין, בוגדים בהבטחה שנתנו לבוחר, בוגדים בכל מה שגדלנו עליו ונאמנים רק לדבר אחד: לדאוג לעצמם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]