בנט אתה משקר, יש עוד אופציה והיא עדיפה לימין בהרבה - 0404
בנט אתה משקר, יש עוד אופציה והיא עדיפה לימין בהרבה גרשון אלינסון, פלאש 90

בנט אתה משקר, יש עוד אופציה והיא עדיפה לימין בהרבה

יו"ר ימינה, נפתלי בנט, הצהיר היום כי הוא בדרך "לממשלת חירום", או אולי יהיה יותר נכון לומר ממשלת חרם, שתכלול את מרצ של יאיר גולן וניצן הורוביץ', מפלגת העבודה של מרב מיכאלי ואבתיסאם מראענה וליברמן שהציע להעמיס חרדים על מריצה ולזרוק לזבל יחד עם נתניהו, אך לא תכלול את נציגי הפריפריה ושומרי המסורת מהליכוד, לא תכלול חלקים נרחבים בציונות הדתית ולא את המפלגות החרדיות (ליברמן לא מרשה). במילים אחרות, מדובר פחות בממשלת אחדות ויותר בממשלת מדינת תל אביב-רעננה.

בנט טען כי ישנן שתי אפשרויות: בחירות חמישיות או ממשלת חרם. הדבר הוא כמובן שקרי שכן ניתן ללכת לבחירות ישירות מבלי לפזר את הכנסת.

אופציה זה היא הדמוקרטית ביותר שכן היא מעניקה לגוש החרם אפשרות אמיתית להוכיח ש"רוב העם לא רוצה את נתניהו", אם הדבר אכן כך מאיפה נובע החשש מההליך הדמוקרטי המתבקש?

גם בנט יודע כי מהלך זה הוא טוב בהרבה לימין מאשר ממשלת כלאיים עם השמאל הקיצוני בתמיכת תומכי טרור, אך לא הימין נמצא לנגד עיניו של בנט.

בשבועות האחרונים אנו חוזים בהצגה של יו"ר ימינה שעושה קולות שרוצה ממשלת ימין אך למעשה סגור וחתום עם לפיד עוד הרבה לפני הבחירות. השניים חתומים על דיל עם סער וליברמן ולכן בנט עמד בליל הבחירות ואמר ש"מה שהיה הוא לא מה שיהיה". היה ברור לו, כבר אז, שלנתניהו אין שום סיכוי להקים ממשלת ימין – הוא וסער ימנעו את הקמתה.

ה"מאמצים להקמת ממשלת ימין" היו הצגה לצורך הבחירות הבאות בהן הוא עשוי להימחק לאור שקריו למצביעי הימין שלא להמליך את לפיד, שלא להסתמך על קולות הערבים, שלא ללכת עם השמאל ושלא להחרים את נתניהו והליכוד.

אם בנט אכן היה חפץ בממשלת ימין הוא היה הולך למהלך של בחירות ישירות, שם לנתניהו יתרון מובהק כי כולם יודעים שאין בסיס לשקר שרוב העם לא רוצה את נתניהו, אבל אפילו אם הימין טועה ורוב העם באמת לא רוצה את נתניהו – יש דרך יותר דמוקרטית להדיח אותו מאשר בבחירות ישירות?

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]