רה"מ על ממשלת החרם: "זו תהיה ממשלת שמאל מסוכנת" - 0404
רה יונתן סינדל, פלאש 90

רה"מ על ממשלת החרם: "זו תהיה ממשלת שמאל מסוכנת"

על רקע דבריו של יו"ר ימינה, נפתלי בנט כי הוא בדרכו להקים ממשלה עם גוש החרם, ראש הממשלה, בנימין נתניהו מסר הצהרה לציבור בה התייחס לדברים וקרא לבנט ושקד לחזור לגוש הימין.

ראש הממשלה נתניהו: "נפתלי בנט דיבר היום על ״ממשלת אחדות״. זה ניסיון להטעות את הציבור. כולם יודעים שהוא מבקש להקים ממשלת שמאל מסוכנת. עם ניצן הורוביץ אפשר להגן על חיילי צה״ל מפני תביעות בית הדין הבינלאומי בהאג? הרי הוא מסכים איתן.

עם יאיר לפיד אפשר להילחם בהסכם הגרעין של איראן? הרי הוא תקף אותי כשהלכתי להילחם נגד הסכם מסוכן זה בקונגרס.

עם מירב מיכאלי אפשר לחנך את ילדינו? הרי היא קראה לאימהות לא לשלוח את הילדים שלנו לצה״ל. עם איבתיסאם מראענה אפשר להגן על ההתיישבות? הרי גם את זכרון יעקב היא רוצה לעקור. עם אביגדור ליברמן אפשר לדבר על אחדות? הרי הוא רק מטפח שנאה. זאת תהיה ממשלת שמאל מסוכנת.

שילוב קטלני של חוסר דרך, חוסר יכולת וחוסר אחריות. בנט ושקד נשבעו בפני הציבור שהם לא ילכו לממשלה כזאת עם לפיד, מרצ והעבודה. בנט חתם על התחייבות כזאת יום לפני הבחירות, בשידור חי בטלוויזיה.

עכשיו בנט ושקד עושים בדיוק את ההפך ומפרים אחת לאחת את כל ההבטחות שלהם. זאת הסיבה שח״כ עמיחי שיקלי, באומץ לב וביושרה, אמר היום שהוא לא מוכן להיות חלק מממשלה כזאת. 

רוב מוחלט של מצביעי ״ימינה״, לפי סקר שפורסם אתמול, מתנגדים לממשלה כזאת, ויחד איתם רוב עצום של מצביעי הימין.

נפתלי בנט, איילת שקד, וחברי הכנסת של ״ימינה״ – אל תעבדו על הציבור. אל תפרו את כל ההתחייבות שלכם, רק בגלל האמביציה האישית של בנט להיות ראש ממשלה בכל מחיר – לשנתיים.

אם אתם מתייצבים עם הימין, אתם מכריעים את גורל המערכה. כשנקים יחד גוש ימין מוצק של 59 מנדטים – תהיה לנו ממשלה. עם גוש כזה, כשהברירה היא או ממשלת ימין או בחירות, יש כמה וכמה חברי כנסת מהימין שלמרות הכחשותיהם יצטרפו אלינו, נקים ממשלה ולא נצטרך ללכת לבחירות.

בואו נקים יחד ממשלת ימין שתעמוד איתן מול האתגרים העומדים בפנינו. זה בידינו, זה בידיכם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]