הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה גם לחוק פסקת ההתגברות - 0404
הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה גם לחוק פסקת ההתגברות

הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה גם לחוק פסקת ההתגברות

דיון בבקשת הליכוד לפטור מחובת הנחה את חוק הבחירה הישירה, ביטול הממשלה הפריטטית וחוקים נוספים מתקיים מאז שעות הצהריים. יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר מגיש בוועדה בקשה לדון בקידום מהיר של שורת החוקים שהונחו אתמול על שולחן הכנסת על מנת שיובאו להצבעה במליאת הכנסת כבר מחר.

במסגרת הדיון מוצע מתן פטור מחובת הנחה לחוקים הבאים: חוק בחירות ישירות לראשות הממשלה, חוק ביטול תכנית ההתנתקות, חוק עונש מוות למחבלים, חוק איסור כניסת מסתננים, חוק הגבלת זכות העמידה, חוק מינוי שופטים לעליון, חוק התובע הכללי, חוק להסדרת ההתיישבות הצעירה, חוק פיסקת ההתגברות, חוק פסילת ראיה, חוק ביטול ממשלת חילופים.

ח"כ זוהר הסביר את בקשתו להצביע על החוקים, לדבריו: "למה החלטתי להעלות להצבעה? בסוף כשזה מגיע ללחוץ עם האצבע בעד או נגד נושא מסוים, יש ציבור בבית שמסתכל ויש לזה השפעה על החלטת הבוחר. מי שיבוא ויספר שכל האידיאולוגיה שלו הוא רק לא ביבי, שעשה לא מעט למען מדינת ישראל, ועדיין יש כמה אנשים שבוחרים לערבב את העניינים האישיים עם נתניהו, הציבור ישפוט אותו על זה ויראה לו את הדרך החוצה".

הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה לחוק להסדרת ההתיישבות הצעירה בתמיכת נציגי גוש תומכי נתניהו יחד עם נציגי ימינה ותקווה חדשה. 19 מחברי הוועדה הצביעו בעד ו-13 התנגדו. החוק צפוי לעלות הצבעה טרומית במליאה כבר מחר.

בטרם ההצבעה על החוק להסדרת ההתיישבות הצעירה אמרה ח"כ אורית סטרוק כי הדחיפות בהצעת החוק נובעת מהצורך לחסוך מ-25,000 תושבי ההתיישבות הצעירה עוד חורף ללא מים וחשמל.

אחרי האישור לפטור מחובת הנחה לחוק הסדרת ההתיישבות הצעירה, הוועדה המסדרת אישרה פטור מחובת הנחה גם לחוק פסקת ההתגברות. גם בהצעה זו תמכו ימינה ותקווה חדשה. 17 תמכו ו-15 התנגדו.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com