"תפקידנו הצלת חיים": תחנה אזורית יהודה כבאות והצלה נערכת לקיץ - 0404

"תפקידנו הצלת חיים": תחנה אזורית יהודה כבאות והצלה נערכת לקיץ

תחנה אזורית יהודה הנמצאת תחת פיקוד מחוז יו"ש כבאות והצלה לישראל נערכת לשריפות המאפיינות את עונת הקיץ. תרחיש התרגיל תיאר שריפה בשטח מיוער כתוצאה מהצתה (פח"ע). במסגרת התרגיל הוקפצו לוחמי האש מהתחנה לשריפה שהתרחשה ביער "קשואלה" בסמוך ליישוב גבעות בגוש עציון.

לוחמי האש נערכו להגנה על היישוב ועל צירי הגישה על מנת לאפשר מילוט של התושבים בבטחה.

התרגיל נערך בשיתוף פעולה עם משטרת ישראל תחנת "עציון", חטיבה מרחבית "עציון", ומועצה מקומית גוש עציון. את התרגיל חנך מפקד המחוז טפסר שיקו בר דב.

סגן טפסר תמיר ארז מפקד תחנה אזורית יהודה: "מטרתנו היא הצלת חיים נפש ורכוש! לאור המטרה ערכנו תרגיל המדמה שריפה כתוצאה מהצתה, תרגיל בו נדרשנו למצות את כל כוחות הכיבוי הפרוסים בגזרה, וכן כוחות מחוצה לה. כל זאת על מנת לתת את המענה הטוב ביותר לאזרחים בפרוץ שריפה חס וחלילה. כמו כן בתרגיל שותפו כלל הגורמים החבירים, משטרת ישראל בתחום הפיקוד והשליטה, צה"ל במענה הבטחוני והלוגיסטי בתחומו וכמובן הרשות המקומית.

התרגיל עבר בצורה טובה ביותר וכלל הגורמים הפנימו משמעויות והפיקו לקחים. כולי תקווה שהקיץ הקרוב יעבור עלינו בבטחה וללא אירועים חריגים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com