הטרור הערבי בירושלים | תושב שכונת שמעון הצדיק ל-0404: "חווים טרור אבנים יומיומי" - 0404

הטרור הערבי בירושלים | תושב שכונת שמעון הצדיק ל-0404: "חווים טרור אבנים יומיומי"

על רקע פציעתה הערב של תושבת שכונת שמעון הצדיק בירושלים מאבנים שהשליכו מחבלים לעבר בתי יהודים במקום, מוסר גיא אסולין תושב השכונה לחדשות 0404 כי בשבועיים האחרונים הוא חווה, יחד עם שאר התושבים היהודים, טרור אבנים יומיומי של ערבים המתגוררים בסמוך.

בשיחה עם חדשות 0404 סיפר אסולין כי "כל ערב בשבועיים האחרונים הערבים מתקהלים מחוץ לבתים. אתמול היה בלאגן שלם. אנחנו מנסים להביא את המשטרה והיא מתמהמת מלבוא, היום המשטרה השתמשה לראשונה במכתזיות. בשבת הקודמת שברו לנו את כל הרכבים והמשטרה לא באה, בשבת האחרונה תקפו את הבן שלי והמשטרה באה רק בערב, לאחר שעות ארוכות.

משפחה שגרה מתחתי חטפה אבן לתוך הבית ובעלת הבית נפצעה. הביאו אמבולנס. יש אוזלת יד רצינית", מוסר אסולין ומעדכן תוך כדי השיחה עם חדשות 0404: "ברגע זה התנפץ חלון נוסף של שכן שלי מאבנים שזרקו ערבים".

המהומות בשכונת שמעון הצדיק החלו על רקע צווי פינוי שהוציא בית המשפט לערבים, לאחר שנקבע שהבתים שייכים ליהודים. מדובר בבתים בבעלות יהודית עוד מלפני קום המדינה ובשכונה, שכעת מאוכלסת בעיקר בערבים, פעלו בעבר בתי כנסת וחיו יהודים רבים עד שגורשו במלחמת העצמאות. 

בעקבות התקיפות הרבות של תושבי השכונה היהודים בידי ערבים, המלווים בפעילי שמאל, אמר הערב ח"כ בן גביר כי אם המשטרה לא תעשה סדר במקום ותטפל בפורעים הערבים הוא יעביר את לשכתו לשכונה.

ממשטרת ישראל נמסר: "אנו פועלים בכוחות מתוגברים ובאמצעות מגוון אמצעים למניעת חיכוך, אלימות ועימותים באזור וזאת על מנת לשמור על מרקם החיים, להגביר את ביטחון התושבים ולמצות את הדין עם מעורבים באירועי אלימות המתרחשים במקום. אנו נמשיך לפעול למען ביטחונם האישי של כלל תושבי ירושלים זאת לצד שמירת עקרונות הדמוקרטיה תוך מתן אפשרות לכל אדם להביע מחאתו בגבולות החוק".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com