תלמידי הישיבה באיתמר: "הפיגוע רק מחזק אצלנו את הרצון להתיישב וללמוד תורה" - 0404
תלמידי הישיבה באיתמר:

תלמידי הישיבה באיתמר: "הפיגוע רק מחזק אצלנו את הרצון להתיישב וללמוד תורה"

בצל הפיגוע הקשה אמש שבו נפצעו שלושת תלמידי הישיבה: יהודה גואטה, בניה פרץ ועמיחי חלא, בישיבת ההסדר באיתמר, ביקשו הבוקר לחזור לשגרת לימוד, כאשר ראש הישיבה הרב יהושע ואן דייק ישב עם התלמידים לשיחת חיזוק והעצמה עם התלמידים, כאשר לאורך היום יצאו קבוצות תלמידים לבית החולים בילינסון לבקר את חבריהם ומשפחותיהם בשעתם הקשה. בנוסף, יסמין שקד, העומדת בראש מרכז חוסן של המועצה האזורית שומרון העבירה לצוות הישיבה תדרוך בנושא.

"בזמן הפיגוע קיבלנו את הדיווח מתלמידי ישיבה שלנו שנכחו במקום ודאגו לעדכן אותנו במקרה", גולל הבוקר הרב את רצף האירועים הקשים אמש. "באותו הרגע התקשרנו ליידע את ההורים שיגיעו לבה"ח ובמקביל בדקנו את מצבם של הפצועים. מאותו הרגע הצוות בישיבה התפצל לשתיים, צוות אחד נתן תמיכה נפשית ואוזן קשבת עבור תלמידי הישיבה שהיו מוכים בהלם. יש לזכור שעד לא מזמן הם סיימו תיכון הם חבר'ה צעירים מאוד ופתאום להיות קרובים למקרה כזה זעזע אותם. הצוות השני נסע לבה"ח לתמוך במשפחות, לחבק אותם ואת התלמידים הפצועים ולהתפלל לשלומם. הימים האחרונים מרגישם לנו כימים קשים במדינת ישראל עם הרבה קיטוב בעם, אבל יש לזכור שכל עם ישראל אחים. אנחנו רוצים להעביר מסר שהמחבלים לא ישברו אותנו ועם ישראל ימשיך להתיישב, ולימוד התורה ימשיך. בית המדרש שלנו קרוי על ע"ש משפחת פוגל אשר נהרגו בפיגוע הנורא, ומהפיגוע הזה עם ישראל התחזק וגם הישיבה התחזקה, ואנחנו נמשיך להתחזק ונמשיך בתורה. ברגעים קשים אלו אנחנו מחבקים את המשפחות, את ההורים ואת התלמידים".

מנכ"ל הישיבה אלעד רבינוביץ ציין כי "הרצון המרכזי שלנו בשעות האלה הוא לחזק את הרוח החזקה שמאפיינת את הישיבה. שהתלמידים שלנו ירגישו שהישיבה זה הבית שלהם וירגישו פה בטוח. אנחנו רוצים ליצור את הביטחון הזה יחד עם התלמידים ולכן אנחנו עסוקים בלעטוף אותם בכל מה שקשור לאירוע הקשה. אנחנו מכינים את עצמנו לקשר ארוך של ליווי הפצועים עד שהם יחזרו לישיבה בעזרת ה'. אנחנו מתפללים לרפואתם וחזרתם הביתה במהרה".

שילה אופיר (24), מהיישוב איתמר ותלמיד בישיבה מסר: "המקום הזה נבנה ע"ש משפחת פוגל, מתוך ההרס הזה החלטנו לבנות את הישיבה. זו שגרת חיינו כבר עשרות שנים של מחבלים שרוצים לפגוע בנו, אבל אנחנו נמשיך להתיישב וללמוד תורה. רוב הזמן שגרת חיינו פה נינוחה ושקטה, מדי פעם מגיע מחבל שפל שמחליט לפגוע בשגרה וברצון של התלמידים ללמוד ולהתאמן לקראת הצבא. אבל זה לא מה שיפיל אותנו, ואנחנו נמשיך בהתיישבות ולימוד התורה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]