ספר של סופרת אין, התנ״ך אאוט | עיריית חולון הפסיקה לחלק תנ״ך לתלמידים ועוררה זעם רב מצד ההורים - 0404
ספר של סופרת אין, התנ״ך אאוט | עיריית חולון הפסיקה לחלק תנ״ך לתלמידים ועוררה זעם רב מצד ההורים איילת השחר האס

ספר של סופרת אין, התנ״ך אאוט | עיריית חולון הפסיקה לחלק תנ״ך לתלמידים ועוררה זעם רב מצד ההורים

בעיריית חולון החליטו שלא להעניק לילדי היסודי אשר מסיימים את השנה כפי הנהוג, ספר תנ"ך. במקום זאת, יקבלו התלמידים ספר של סופרת. מיותר לציין כי מדובר בהחלטה חד צדדית ושערורייתית. עשרות שנים מקבלים ילדי כיתות ו' ברחבי ארצנו את ספר התנ"ך בסיום השנה ובמעבר לחטיבת הביניים שם, משמש אותם הספר בלימודים השוטפים.

תושבים רבים בעיר והורי הילדים, המומים מההחלטה שנודעה להם בפוסט ברשת מסרו כי מבחינתם "נחצה קו אדום, זה לא רלוונטי למי שמאמין יותר או פחות. לא לחלק ספרי התנ"ך – בדרך בה הדבר נקבע ובצורתו – שיצפו להפתעות, איבדו בעיריית חולון את המוסר, את הדרך ואת הערכים. החלטות שלא נעשות כדין, כל הזמן על ימין ושמאל, זהו צו השעה. אין לעבור על דבר כזה לסדר היום!".

אם לילד בעיר מסרה כי: "אין בכוונתנו לשתוק על הדבר המטורף הזה, אנחנו נערוך הפגנה ונסגור את העיר אם צריך".

הורה אחר מסר: "צריך לבדוק למה החליטו לחלק דווקא את הספר הזה, אני אגיד לכם שמדובר בדברים מעבר".

תגובתה של סמנכ"לית וראש מינהל החינוך אריאלה קידר: "מאחר שילדי ישראל, וילדי חולון ביניהם, מקבלים את ספר הספרים בסיימם 12 שנות לימוד ועותק נוסף בסיום הטירונות, סבר מינהל החינוך העירוני כי עדיף להעניק לבוגרי ביה"ס היסודי ספר אחר, שיהווה מזכרת ללימודיהם במסגרת זו. לפיכך, נבחר השנה להעניק לילדי חולון ספר פרי עטה של המשוררת והסופרת המוערכת שלומית כהן-אסיף, תושבת חולון ויקירת העיר, אשר שיריה נלמדים בכל שכבות הגיל כחלק מתוכנית הלימודים הפורמלית של משרד החינוך. שירים אלה מכילים בתוכם ערכים חשובים של ערבות הדדית, חברות, נתינה ואהבת חינם, ערכים שנלמדים במהלך 6 השנים בביה"ס היסודי".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]