משרד הבריאות: 12 גופות זוהו עד כה, לא ניתן להאיץ את התהליך - 0404

משרד הבריאות: 12 גופות זוהו עד כה, לא ניתן להאיץ את התהליך

משרד הבריאות מעדכן כי רק 12 גופות מבין 45 הרוגי האסון במירון זוהו עד כה. לדברי משרד הבריאות מדובר בתהליך ארוך שלא ניתן להאיצו.

דברי משרד הבריאות מגיעים על רקע טענות קשות של משפחות רבות שממתינות מאז שעות הבוקר לזיהוי יקיריהן ומעוכבות בשער בחוסר וודאות.

במשרד הבריאות הסבירו כי "תהליך הזיהוי מתנהל במספר שלבים הכוללים איסוף פרטים אישיים ומזהים ע"י נציגי המשטרה. הפרטים נאספים מבני המשפחה (שבאופן טבעי נמצאים במצוקה ) וככל שהגופות לא זוהו בשטח, נדרשות גם טביעות אצבעות, בדיקות שיניים, בדיקת CT, ובדיקות DNA ככל שנדרש. והצלבת הנתונים מול אלו שנאספו. זהו תהליך שאורך זמן ולא ניתן להאיצו.

כל צוות המכון תוגבר בצוותים מומחים ועובדים סוציאליים שמלווים כל משפחה ברגישות הנדרשת בארוע טראגי שכזה. במכון נמצאים רבנים , רב המכון והרב של זקא אשר יוצאים למשפחות הכואבות ומדברים איתן.

עד כה זוהו 12 גופות מתוך 45 אולם התהליך עשוי להתבצע במשך שעות".

ד״ר חן קוגל , מנהל המכון לרפואה משפטית :״ עובדי המכון והצוותים שהגיעו עובדים במסירות וברגישות להשלמת תהליך הזיהוי. אנחנו פועלים במלא המרץ אך יש להבין שמדובר בתהליך מורכב ורגיש ועלינו לפעול באחריות ולהמנע חלילה מטעויות גורליות. ליבנו עם המשפחות ביום קשה זה״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]