תקופת פוסט הקורונה - הזדמנות שלא תחזור על עצמה בעשור הקרוב בענף הנדל"ן - 0404
תקופת פוסט הקורונה – הזדמנות שלא תחזור על עצמה בעשור הקרוב בענף הנדל ויקיפדיה

תקופת פוסט הקורונה – הזדמנות שלא תחזור על עצמה בעשור הקרוב בענף הנדל"ן

בעקבות התפרצות נגיף הקורונה והשפעתו על הכלכלה בכלל וענף הנדל"ן בפרט, נפתחו אפשרויות חדשות בפני בעלי נכס (בין אם יש להם משכנתה ובין אם אין להם משכנתה) ובפני מי שנמצאים לפני קבלת ההחלטה בדבר רכישת דירה וכנגזרת מכך החלטה בדבר לקיחת משכנתה.

להלן שני "מקרים מהשטח" מהחודש האחרון בקרב לקוחות החברה:

איחוד הלוואות – לאחרונה וכתוצאה מהתפרצות נגיף הקורונה נקבעה הוראת שעה על ידי בנק ישראל האומרת כי ניתן למשכן נכס קיים ולקבל משכנתה עד ל-70% מימון משווי הנכס (טרם ההוראה ניתן היה לקבל עד 50%). ההנחיה מתייחסת לסילוק התחייבויות קיימות. לקוחות רבים ניצלו הוראה זו בכדי להקל על התזרים החודשי של משק הבית. פנה אלינו זוג אשר לא הצליח לגייס כסף בבנק אשר בו מתנהלת המשכנתה, לאחר התערבותנו ובחינת הנתונים נמצא פתרון בבנק אחר והתקבל כל הסכום הנדרש. כעת זוג זה מנהל תזרים חודשי חיובי תוך הצבת יעדים פיננסים ברי ביצוע.

מיחזור משכנתה – פנה אלינו זוג לבחינת כדאיות מיחזור המשכנתה. המשכנתה נלקחה במקור ל-30 שנים וכעת נותרו עוד 27 שנים. יודגש כי בניגוד לסברה הרווחת, רמת הריביות בתקופה זו (דצמבר 2020) היא נמוכה ומהווה כר פורה למיחזור משכנתה אפקטיבי (ואף ללקיחת משכנתה חדשה בריביות מאוד נמוכות). לאחר בחינה מקצועית ובניית תמהיל אופטימלי המותאם לתא המשפחתי, פנינו למספר בנקים רלוונטיים והוחלט במקרה זה על מיחזור המשכנתה בבנק אחר, בסכום החזר חודשי זהה וכתוצאה מכך נוצר חיסכון של כ-200,000 ₪. פעולת המיחזור הביאה לקיצור מספר השנים באופן מהותי וגידור סכום ההחזר החודשי העתידי.

אסף להב, מנכ"ל חברת 'להב דביר פתרונות פיננסים': "זה הזמן הטוב ביותר בעשור האחרון למחזור משכנתה ושיפור תנאי ההלוואה ובכך לחסוך עשרות ואף מאות אלפי שקלים בתשלומי המשכנתה לבנק. בנוסף, זה הזמן לגייס אשראי על בסיס המשכנתה לכל מטרה ובכך לשפר את התזרים החודשי של משק הבית. זאת הזדמנות פז שלא תחזור על עצמה בעשור הקרוב".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]