מפקד חדש למערך ההגנה האווירית: תת-אלוף גלעד בירן  - 0404
מפקד חדש למערך ההגנה האווירית: תת-אלוף גלעד בירן  דובר צה"ל

מפקד חדש למערך ההגנה האווירית: תת-אלוף גלעד בירן 

תת-אלוף גלעד בירן נכנס היום (שלישי) לתפקידו כמפקד מערך ההגנה האווירית בחיל האוויר. בירן מחליף את תת-אלוף רן כוכב (רנכו) שכיהן בתפקיד בשנתיים וחצי האחרונות. 

תת-אלוף רן כוכב (רנכו) מסיים את שירותו בחיל האוויר לאחר למעלה משלושים שנים כלוחם וכמפקד במערך ההגנה האווירית, ובשבועות הקרובים ייכנס לתפקידו כדובר צה"ל.

טקס החילופים נערך בבסיס חיל האוויר "פלמחים" בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין ובנוכחות סגן מפקד כוח המשימה האמריקאי המשולב בישראל, גנרל גרג בריידי, מפקדים ובני משפחה.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: ״מילה אחת קצרה- 'הגנה' שהתווספה לתפיסת הביטחון הלאומי- שינתה את פניו של החיל. חיל האוויר שקלט לתוכו את מערך הנ״מ בשנות השישים בונה בשלושת העשורים האחרונים, בשותפות יוצאת דופן עם משרד הביטחון והתעשיות הישראליות, מערך הגנה אווירית שהוא פורץ דרך וחלוץ עולמי. בעודנו עומדים כאן, סוללות הגנה אווירית פרוסות בכל הארץ במשימת הגנת שמי המדינה וההגנה האקטיבית. מנעד האיומים גדל, מגוון הזירות מתרחב, והאחריות על כתפי חיל האוויר נערמת. אני יודע שיש לי על מי לסמוך ואני יודע שנעמוד באתגרים הצפויים לנו. רנכו קידם את המערך מבצעית ומקצועית, הוביל תהליכי קליטה ובניין כוח ומעבר לכך היה חבר משפיע ומשמעותי בפורום המפקדים של החיל. את הפיקוד אעביר לגלעד, אדם, קצין ולוחם משכמו ומעלה, אני בטוח בך וסומך עלייך״.

מפקד מערך ההגנה האווירית הנכנס, תת-אלוף גלעד בירן: "בענווה ובציפייה גדולה אני מקבל היום את הפיקוד על מערך ההגנה האווירית. אני מודע היטב לגודל האחריות ונכון לממשה. מערך ההגנה האווירית הוא כוח אווירי ייחודי, המשפיע באופן משמעותי על הביטחון הלאומי. בתקופה בה האיומים מהאוויר על ישראל מתעצמים, מערך ההגנה האווירית מגן על הבית, הבית הפרטי של כל אחת ואחד מהעומדים כאן לפניי והבית הלאומי של העם היהודי בארצו.

אני מקבל את הפיקוד מידיו של תת אלוף רן כוכב. רנכו, בדרכך המיוחדת הובלת את אנשי המערך להישגים מבצעיים מרשימים. אנשי מערך ההגנה האווירית, יחד, נמשיך לפעול כל העת על מנת להיות מוכנים ליום פקודה בו נידרש למצות את כל יכולותינו על מנת להגן על שמי מדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]