מנדלבליט לבג"ץ: להוציא צו שיחייב מינוי שר משפטים ללא דיחוי - 0404
מנדלבליט לבג אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מנדלבליט לבג"ץ: להוציא צו שיחייב מינוי שר משפטים ללא דיחוי

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, השיב היום (שלישי) לבג"ץ לקראת הדיון באי מינוי שרים קבועים ובהם שר משפטים כי יש להוציא צו שיחייב מינוי שר משפטים ללא דיחוי.

לדברי מנדלבליט: "כפי שנמסר בהודעה הקודמת היועץ שב ומציין כי אי-מינוי שר משפטים באופן מיידי הוא בלתי סביר באופן קיצוני. בנוסף, לא ניתן פתרון מיידי לסוגיית ההשלכות הבריאותיות מרחיקות הלכת של פקיעת ההכרזה על קיום דיונים בבית המשפט בהשתתפות עצורים ואסירים בדרך של היוועדות חזותית, לנוכח עמדתם הברורה של גורמי הבריאות בדבר הסיכון הבריאותי החמור הטמון בהמשך המצב הקיים.

לפיכך, לעמדת היועץ המשפטי לממשלה, התגבשה חובה משפטית למינוי שר משפטים לאלתר, ובהתאם לכך ולצו על-תנאי שהוצא ביום 22.4.21, אין מנוס ממתן צו מוחלט המורה לממשלת לאייש ללא דיחוי את תפקיד שר המשפטים בממשלה ה-35".

לאחר מינוי השר אופיר אקוניס לשר המשפטים ופסילתו של מנדלבליט את ההצבעה, ראש הממשלה נתניהו ביקש 48 שעות נוספות בהן ינסו הצדדים להגיע להבנה וזאת למרות שבליכוד ממשיכים לטעון שמינויו של השר אקוניס לתפקיד שר המשפטים בוצע בהתאם לחוק. ראש הממשלה דרש להיות מיוצג בדיון על ידי גורם אחר ולא על ידי מנדלבליט כיוון שהיועמ"ש אינו מייצג את עמדתו נאמנה.

מוקדם יותר היום העביר נתניהו למנדלבליט את תגובתו לדיון הסוער בו מונה אקוניס לשר המשפטים ולדרישתו למנות מייד שר משפטים. בהודעת נתניהו, אותה ביקש להעביר לבג"ץ, נכתב: "מבלי לגרוע מהטענה שההחלטה על מינויו של השר אקוניס התקבלה בממשלה כדין, ראש הממשלה מבקש 48 שעות נוספות כדי לנסות להגיע להסכמה בין הצדדים".
.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]