נתניהו: "קיבלנו החלטות - להיערך לכל תרחיש" - 0404
נתניהו: יונתן סינדל, פלאש 90

נתניהו: "קיבלנו החלטות – להיערך לכל תרחיש"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח ישיבת הממשלה ואמר כי הקבינט קיבל החלטה להיערך לכל תרחיש.

נתניהו: "לאחר ישיבת הקבינט קיבלנו החלטות – להיערך לכל תרחיש. זו ההנחיה שאני ושר הביטחון הנחינו וצה"ל אכן ערוך לכל תרחיש. אתמול היה לילה שקט ואני מקווה שיימשך כך. אנחנו ערוכים לכל התפתחות, אני לא מציע לאויבינו לנסות אותנו.

במקביל, המשטרה וכוחות הביטחון בירושלים פועלים לשמירת הסדר הציבורי והבטחת חופש הפולחן. אני חושב שגם שם יש ירידה בהיקף ההפרות והדבר הזה הוא חיובי כמובן. אנחנו רוצים לחזור למשטר של חוק וסדר מלא, אנחנו נאכוף את החוק בצורה מלאה.

בית המשפט העליון קיבל החלטה שאנחנו נקיים היום דיון בממשלה על מינוי שר המשפטים. קודם כל אנחנו מקיימים את החלטת בית המשפט. לדעתי, מינוי שר המשפטים ראוי שייקבע על ידי הממשלה שסביר להניח, וכך אני מקווה, תקום בימים הקרובים. לכן, למנות שר משפטים קבוע ברגע זה – זה דבר מלאכותי ולא מדרך הפעולה הרגילה שהיינו רוצים לעשות.

הדבר הזה נכפה, כך אומרים לנו, בגלל בעיית העצורים. התקווה שלי להגיע לפתרון מוסכם במהלך הדיון הזה עם שר הביטחון. הייתי רוצה לנסות להגיע לפתרון מוסכם ולקחת 48 שעות לאחר שנקיים את הדיון, שיפתור את הבעיה הספציפית של העצורים, אבל יהיה ברור שאנחנו לא באים ומנסים לכפות משהו על הממשלה הבאה שתקום.

אם הצעתי תתקבל ע"י שר הביטחון, ובית המשפט יקבל זאת אז אני מקווה מאוד שנגיע לפתרון מוסכם על שנינו. אם לא יגיע הדבר ובית המשפט יגיד 'תחליטו' – והוא מחייב אותנו להחליט מיד, אז נקום ונתכנס ונחליט מיד. אני מנסה למנוע בדרך הזאת התנגשות מיותרת שאפשר אולי לדלג עליה. טוב נעשה אם ניקח נשימה עמוקה ל-48 שעות ואני מקווה שביהמ"ש ייתן לנו ארכה זו כי ייתכן מאוד שנגיע להסכמה.

מדינת ישראל היא דוגמה ומופת לעולם ביציאה מהקורונה. ראיתי אתמול ברשתות הזרות את הדירוגים השונים. אנחנו נמצאים לפני כל המדינות האחרות בשיעור החיסון המלא של האזרחים שלנו וזה מאוד מרשים. כולנו מרגישים את זה, ואנשים שמחים – חיים את חייהם וחוגגים את חגיגותיהם בשמחה גדולה.

אנחנו בקרוב ניתן כמובן גם הקלות נוספות, הבאנו את מנות החיסונים הנוספות כדי להבטיח שנוכל להמשיך ביציאה ובעלייה המרשימה בכלכלה שלנו שמתחילה לחזור ולצמוח.

אנחנו דורגנו במקום ה-19 בין 20 הכלכלות עם התוצר לנפש הגבוה ביותר. לפני כמה שנים כשעשינו רפורמות כאלה, אנשים לא האמינו שנגיע לשם, אבל בזכות כלכלת השוק החופשי שהנהגנו – אנחנו מגיעים לשם.

האבטלה יורדת וכל אלה הם הישגים חשובים גם בבריאות וגם בכלכלה ואנחנו רוצים להמשיך אותם. אנחנו צריכים להבטיח שהישגנו לא יוסבו לאחור על ידי כניסה של וריאנטים קטלניים. לכן, אנחנו בודקים כרגע את הצעדים הנדרשים לעצור את הכניסה ממדינות שבהן מתפשטים הווריאנטים הללו ואנחנו יודעים גם שזה קשה. אנחנו עושים הכל כדי למנוע את זה ונקבל החלטות בקרוב ביותר.

אחת המדינות שבה המגיפה מתפשטת בצורה כל כך אכזרית וקשה היא ידידתנו הודו. ראשית אני מבקש לשלוח בשם כל שרי הממשלה ואזרחי ישראל את תנחומינו לראש ממשלת הודו, ידידי, נרנדרה מודי, ולאזרחי הודו על אובדן החיים הטרגי שמתרחש שם.

הנחיתי את ראש המל״ל לעזור בכל מה שיתבקש מצידם. אני מקווה שיהיה מאמץ בינ"ל, שישראל מוכנה להיות שותפה מלאה בו, כדי לעצור את הטרגדיה הזו. בשעה שאנחנו כאן שמחים אנחנו עדיין מבינים שחלקים גדולים של האנושות סובלים סבל גדול. בכל מקרה אנחנו מוכנים לעזור בכל דבר שיידרש״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]