תושב ת"א הפיץ תוכנה זדונית וגנב מטבעות דיגיטליים - ישלח למאסר וישלם כ-40 מיליון ש"ח - 0404
תושב ת מרים אלסטר, פלאש 90

תושב ת"א הפיץ תוכנה זדונית וגנב מטבעות דיגיטליים – ישלח למאסר וישלם כ-40 מיליון ש"ח

ביהמ"ש המחוזי בתל-אביב גזר היום שנתיים מאסר על אלי גיגי, תושב תל אביב בן 33, לאחר שהורשע בעבירות של הפצת תוכנה זדונית, חדירה לחומר מחשב, גניבה של מטבעות וירטואליים, הלבנת הון, קבלת דבר במרמה, שימוש במסמך מזויף ועבירות נוספות.

בנוסף למאסר הוטל על גיגי לשלם פיצוי למתלוננים, קנס, חילוט ותשלום לרשות המיסים בסך כולל של כ-40 מיליון ש"ח.

על פי כתב האישום המתוקן, שהוגש על ידי עורכי-הדין עמית לוין ויעלה הראל ובו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון, נאשם רכש אתרי אינטרנט שהכילו נוזקות שיכולות לחדור למחשביהם של גולשים תמימים שיגלשו אל אותם אתרים ויבצעו פעולות תוך כדי הגלישה בהם. לאחר כניסת הגולשים לאתרים, הנאשם חדר למחשביהם, ללא ידיעתם וללא הסכמתם, וגנב מהם מטבעות וירטואליים מסוגים שונים אשר הוחזקו ברשותם. היקף המטבעות שנגנבו עמד, במועד הגניבה, על מיליוני שקלים, אולם ערכם עלה עם עליית שעריהם של המטבעות הווירטואליים. נוסף על כך, ביצע הנאשם פעולות הלבנת הון רבות.

במהלך החקירה נתפס רכוש רב ובעיקר – ארנק וירטואלי ובו מעל ל-320 מטבעות מסוג ביטקוין, יתרות זכות בחשבון בנק בהיקף של מעל לחמישה מיליון ש"ח ורכב יוקרה בשווי מאות אלפי שקלים.

במקביל לחקירה הפלילית הוטל עיקול על הרכוש התפוס על ידי היחידה הארצית לשומה ברשות המיסים ביחד עם פרקליטות מחוז ת"א.
במחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה ציינו את תקדימיותו של התיק שבו נעשתה לראשונה תפיסה של מטבעות וירטואליים, במסגרת הליכי אכיפה כלכלית משולבת, בסכום בהיקף כה גבוה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404[email protected]