בדרך להקלות נוספות בתקנות הקורונה | כל הפרטים - 0404
בדרך להקלות נוספות בתקנות הקורונה | כל הפרטים דוד כהן, פלאש 90

בדרך להקלות נוספות בתקנות הקורונה | כל הפרטים

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הודיע הערב (ראשון) כי בכוונתו להביא לאישור הממשלה מתן הקלות משמעויות נוספות לציבור. ההקלות יכנסו לתוקף ביום חמישי הבא, ככל שמצב התחלואה ימשיך להיות נמוך.

על פי התכנית, אותה גיבשו בכירי משרד הבריאות, אלו יהיו ההקלות שיובאו לאישור: מקומות הפועלים בתו הירוק – יבוטלו מגבלות תפוסה, תנאים לפעילות והכנסת מזון. אטרקציות במבנה, בריכות שחייה וחדרי כושר – יפעלו בהתאם לתו סגול ולא רק לפי תו ירוק. התקהלות: עד 500 בשטח פתוח, עד 50 במבנה סגור. תחבורה ציבורית: תבוטל מגבלת התפוסה של 75%. בתו הסגול – מגבלת התפוסה תהיה אדם לכל 7 מטר. ילדים ומנועי חיסון יוכלו להיכנס לפעילויות תו ירוק בבדיקת PCR.

במגרשי הספורט תבוטל המגבלה של שליש תפוסה מגודל האצטדיון ותותר (החל מה-6.5) כניסה בלתי מוגבלת של אוהדים בעלי תו ירוק.

חובת עטיית מסכות בחלל סגור שמירת מרחק של שני מטר מאחד לשני ישארו.

שר הבריאות אדלשטיין: "בזכות החיסונים התחלואה בישראל הגיעה לשפל שכמותו לא היה מאז תחילת הקורונה, וזאת כאשר רוב מוחלט של המשק פתוח. במצב כזה ניתן להרחיב עוד את ההקלות על הציבור. הדאגה העיקרית שלנו היא מכניסת וריאנטים דרך נתב"ג ולכן שם לא נאפשר הקלות בשלב זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]