השר אוחנה על "טרור הטיקטוק": "הרקע למעשים לאומני-גזעני ולא מעשי קונדס" - 0404
השר אוחנה על דוברות המשטרה

השר אוחנה על "טרור הטיקטוק": "הרקע למעשים לאומני-גזעני ולא מעשי קונדס"

השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, התייחס היום (שישי) לאלימות הערבית הגוברת בימים האחרונים ולמה שכונה "טרור הטיקטוק".

השר אוחנה: "סיימתי כעת לקיים הערכת מצב בירושלים עם המפכ"ל וממ"ז י-ם על מאורעות הימים האחרונים, ובפרט אתמול.

עוד היו שם הסמפכ"ל, ראש אג"מ, מפקד מג"ב ועוד.

אירועי השבוע האחרון בהם ערבים תוקפים יהודים בעלי חזות חרדית ומעלים לרשתות מבוצעים על רקע לאומני/גזעני, ואינם "מעשי קונדס". כך יש להתייחס אליהם.

משטרת ישראל הונחתה על ידי להתייחס לכל אירוע תקיפה כזה במלוא החומרה והתקיפות.

פגשתי את השוטרים והמפקדים, לא כולם צעירים, בחלקם על הרגליים עם כל הציוד 12 וגם 16 שעות. הלילה הם ביצעו בירושלים 52 מעצרים, ועוד הזרוע נטויה.

כמעט בכל אחד מאירועי הימים האחרונים המשטרה איתרה ועצרה את התוקפים — ואלה שטרם נעצרו — יעצרו. מכאן הם בידי מערכת המשפט, וטוב תעשה מערכת המשפט אם תשכיל לעצור, להרחיק, להרתיע ולהטיל עונשים כבדים כדי לגדוע את התופעה.

משטרת מחוז ירושלים פועלת בעצימות מירבית ומתוגברת בכוחות מבחוץ, כוחות נוספים צפויים להצטרף למאמץ בשעות הקרובות — הכל במטרה להגיע לפריסה מירבית כדי להגן על שלומם וביטחונם של התושבים שומרי החוק.

כנראה שלעולם לא נגיע למצב בו יהיה שוטר בכל מטר רבוע, אבל הפריסה תהיה יוצאת דופן, ותתמקד באיזורי החיכוך. אני שולח את כל הערכתי למפקדים ולשוטרים, יש להם את מלוא הגיבוי לפעול בכל האמצעים, הכח והעוצמה הנדרשים כדי להשליט את החוק והסדר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]