נציבות הכבאות: תיאסר הדלקת המדורות בל"ג בעומר פרט למקומות שיוכשרו לכך - 0404
נציבות הכבאות: תיאסר הדלקת המדורות בל 0404

נציבות הכבאות: תיאסר הדלקת המדורות בל"ג בעומר פרט למקומות שיוכשרו לכך

נציב כבאות והצלה הודיע היום (חמישי) כי בשל תנאי מזג האוויר הצפויים ובשל החשש משריפות בל"ג בעומר הוא אוסר את קיום המדורות.

נציב הכבאות כתב: "בתוקף סמכותי ובשל תנאים קיצוניים המעלים את הסבירות להתרחשות דליקות, אני אוסר על הדלקת מדורות כהגדרתן בתקנות, לרבות הבערת אש בשטחים פתוחים, מיום שלישי (27.4) ב-8:00 בבוקר ועד ליום ראשון (2.5) ב-20:00 בערב".

האיסור תקף לגבי כל רחבי הארץ למעט האיזורים הבאים: 

באזור שמדרום לקו הגיאוגרפי של כביש 25 (כביש נחל עוז- צומת הערבה). באזורים שהוכשרו למטרת הדלקת מדורות והבערת אש בשטח פתוח על ידי הרשויות המקומיות, וקיבלו אישור של הרשות הארצית לכבאות והצלה ובכפוף לתנאים מיוחדים המפורטים.

במקומות בהם הותרה הדלקת מדורות כמפורט לעיל, ההדלקה תעשה בכפוף למפורט:
מדורה המצויה בתוך גומה באדמה אך בכל מקרה לא בשטח יער וחורש גם אם הוקצה לכך שטח ייעודי.

מדורה שאינה בתוך גומה: המרחק בין מדורה ליער – יעלה על 300 מטר. לא תודלק מדורה בכל שטח יער וחורש גם אם הוקצה לכך שטח ייעודי. המרחק בין מדורה למתקני גז ודלק – יעלה על 40 מטרים. המרחק בין מדורה לקווי חשמל וטלפון – יעלה על 20 מטרים. המרחק בין מדורה למבנה – יעלה על 50 מטרים. המרחק בין מדורה למדורה אחרת יעלה על 5 מטרים. גודל בסיס מדורה לא יעלה על 3 מטרים. גובה מערום חומרי הבעירה המשמשים למדורה לא יעלה על מטר וחצי מגובה הקרקע. צו זה בא להוסיף על הוראות התקנות, ולא לגרוע מהן, ונדרש להקפיד על מילוין.

לגבי אתר מירון, ייקבעו תנאים מיוחדים על ידי מפקד מחוז צפון.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]