יוזמה בכנסת: לחסן את ניצולי השואה שבתפוצות - 0404
יוזמה בכנסת: לחסן את ניצולי השואה שבתפוצות קרן אור, קרן למשפחות שנפגעו מנגיף הקורונה

יוזמה בכנסת: לחסן את ניצולי השואה שבתפוצות

ח"כ שמחה רוטמן מהציונות הדתית, קרא היום (רביעי) בנאומו במליאת הכנסת לסייע בחיסון ניצולי שואה ואזרחי ישראל שנמצאים בחו"ל במסגרת מבצע חיסונים מיוחד.

לדברי רוטמן: "מהלך זה אינו רק חובה מוסרית כלפי ניצולי השואה שמרביתם אוכלוסיה בסיכון, אלא גם מימוש של חוק יסוד: ישראל – מדינת הלאום של העם היהודי. סעיף 6 לחוק הלאום אומר כי המדינה תשקוד על הבטחת שלומם של בני העם היהודי ושל אזרחיה הנתונים בצרה בשל יהודותם או אזרחותם. חשוב במיוחד הסעיף הקובע כי המדינה תפעל לשימור הזיקה בין המדינה ובין בני העם היהודי. אני קורא לממשלת ישראל לחדש את היוזמה למבצע חיסון ניצולי השואה ואזרחי ישראל שבתפוצות".

סגן שר הבריאות, יואב קיש, הגיב לדברים בנאומו במליאת הכנסת ואמר כי "נושא חיסון ניצולי השואה כבר עלה בשיחה עם ראש הממשלה ויש לזה תמיכה מלאה" אך הסביר כי ישנן שתי מגבלות: האחת המגבלה של גנץ שמנע הוצאת חיסונים, והשניה היא ההסדר מול החברות שמספקות את החיסונים שכן בהסכמים הוגדר שהחיסונים מגיעים רק לישראל ולא ניתן להוציאם ללא אישור.

סגן השר קיש סיכם ואמר כי למרות המגבלות ישמח לבחון קידום של הנושא. (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]