מיצג מחאה במערת המכפלה: בעלי מוגבלויות נשארים בחוץ - 0404
מיצג מחאה במערת המכפלה: בעלי מוגבלויות נשארים בחוץ אריאל ליבנה

מיצג מחאה במערת המכפלה: בעלי מוגבלויות נשארים בחוץ

בעקבות התמהמהות ההליכים בהנגשת מערת המכפלה ומניעתו של שר הביטחון גנץ מהמהלך לצאת לפועל, למרות שקיבל את כל האישורים המשפטיים, יזם אריאל ליבנה פעיל חברתי וסטודנט לקולנוע במכללת ספיר מיצג מחאה מול מערת המכפלה.

במיצג נראים כסאות גלגלים והליכונים הנשארים מחוץ למדרגות המובילות למערת המכפלה. מדובר בגרם מדרגות ארוך המונה 24 מדרגות, שלאחריו יש עוד גרם מדרגות המונה 59 מדרגות נוספות.

יש לציין כי לפני שנתיים נפל במקום מוטי אוחיון ז"ל, נחבל ונפטר.

אריאל ליבנה, אשר עובד על סרט דוקומנטרי על המאבק למען הנגשת המערה ואף השתתף בדיונים רבים בעניין, החליט לבצע מיזם זה אחרי שנחשף לגרירת הרגליים של שר הביטחון בני גנץ בעניין.

כזכור כבר לפני קרוב לחודשים אישר ביהמ"ש המחוזי להנגיש את המקום, אולם שר הביטחון מסרב לחתום על היתר הבניה בפועל מה שמשאיר את בעלי המוגבלות מחוץ למקום.

אריאל ליבנה

אריאל ליבנה מסר: "נחשפתי לכך שאף נכה לא הסכים לבוא למקום לצורך הסרט התיעודי בשל הבושה להישאר בחוץ בעוד שאר האנשים נכנסים למקום.
מטרת המיצג הינה להסביר לציבור ולהמחיש את הצער של מי שנבצר ממנו להיכנס. אין ספק שלו היה מדובר בתיאטרון הבימה המקום היה מונגש מזמן".

שי גליק, מנכ"ל בצלמו, מסר: "המיצג ממחיש בצורה ברורה ועצובה את הסבל הרב שעוברים מאות אלפי נכים וקשישים שנשארים בחוץ. במדינת ישראל יש מיליון וחצי אנשים עם מוגבלות וכולם מודרים מלבוא ולבקר באתר מורשת לאומית זה. אנחנו קוראים לבני גנץ גלה מנהיגות וחתום היום על היתר הבנייה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]