ח"כ מעוז לגנץ: "אשר הנגשת מערת המכפלה לבעלי מוגבלויות" - 0404
ח בצלמו

ח"כ מעוז לגנץ: "אשר הנגשת מערת המכפלה לבעלי מוגבלויות"

ח"כ אבי מעוז, יו"ר מפלגת נעם, פנה היום (שלישי) לשר הביטחון בני גנץ, בבקשה כי יאשר ולא יעכב עוד את פרוייקט הנגשת מערת המכפלה בחברון לבעלי מוגבלויות.

ח"כ מעוז: "לאחר בירור מעמיק, נודע לי כי למרות ההשגות, ערעורים, התנגדויות ודיונים רבים שנערכו בסוגיה, ב"ה פרויקט הנגשת מערת המכפלה אושר לפני מספר חודשים, בועדת המשנה לתכנון ורישוי במנהל האזרחי ובבית המשפט המחוזי. למותר לציין, כי מדובר בפרויקט הומניטארי בעל חשיבות רבה, אשר מטרתו לאפשר לאנשים עם מוגבלויות להגיע למקום קבורת אבותינו במערת המכפלה באמצעות מעלית ושביל גישה שיבנו בסמוך למבנה מערת המכפלה".

ח"כ מעוז ציין במכתבו כי הפרוייקט אושר, ונודע לו כי הפרוייקט ממתין רק לאישורו הסופי של השר גנץ: "מפניות רבות המגיעות ללשכתי מתברר כי בפועל למרות כלל האישורים וההנחיה שניתנה על ידך, פרויקט הנגשת מערת המכפלה לא התחיל היות וממתינים לאישורך הסופי. אבקש את סיועך המהיר והדחוף בנדון", חתם מעוז את מכתבו.

נציין כי לאחרונה דחה בימ"ש המחוזי בירושלים, את עתירת עיריית חברון וארגון השמאל הקיצוני "עמק שווה", אשר הגישו עתירה כנגד התוכנית להנגשת מערת המכפלה לבעלי מוגבלויות, בכך בעצם ניתן האור הירוק לתחילת מימוש התוכנית, אשר כאמור עד כה טרם החלה בעקבות סרובו של שר הביטחון גנץ לאשר את הפרוייקט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]