רה"מ נתניהו: "הפיתרון היחיד לפלונטר הפוליטי - בחירות ישירות לראשות הממשלה" - 0404
רה עמוס גרשום, לע"מ

רה"מ נתניהו: "הפיתרון היחיד לפלונטר הפוליטי – בחירות ישירות לראשות הממשלה"

ראש הממשלה נתניהו התייחס היום (שלישי) במהלך מסיבת עיתונאים יחד עם שר הבריאות אדלשטיין לרכש מיליוני החיסונים הנוספים מחברות פייזר ומודרנה. לדברי ראש הממשלה במשרד הבריאות נערכים למבצע חיסונים נוסף בעוד חצי שנה בו יחוסנו ככל הנראה גם ילדים.

ביחס לפלונטר הפוליטי אמר ראש הממשלה כי "יש פתרון לפלונטר הפוליטי. הפתרון הוא בחירה ישירה לראשות הממשלה – לתת לציבור להחליט מי יוביל את המדינה. יש רוב עצום במדינה שתומך בכך, זה חוצה את רוב המפלגות בכנסת. הבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור רוצה ממשלת ימין. יש בכנסת 65 מנדטים של ימין מובהק והסיבה היחידה שבגללה אי אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין זה עניינים אישיים ולא אידיאולוגיים. לכן יש 2 אפשרויות: או להקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני – עם מרצ, המשותפת, העבודה – זה בניגוד לרצון הבוחר ובניגוד להתחייבויות של בנט וגדעון סער. האפשרות השנייה היא להקים ממשלת ימין יציבה ל4 שנים אחרי בחירות בזק לראשות הממשלה כדי שהציבור יבחר מי יהיה ראש הממשלה הבא. לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים.

אפשר לעשות את זה מייד – זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל.

זה אומר שרק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש״ימינה״ הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל. אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין – שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר".

לגבי רע״מ אמר נתניהו: "לא צריך את רע״מ, צריך בחירה ישירה כדי שנקים ממשלה. זה פותר את כל השאלה הזאת. יש רק 2 אפשרויות: או ממשלת שמאל עם ניגודים פנימיים, עם עלה תאנה ימני, בניגוד גמור להבטחות שבנט נתן בבחירות ובניגוד לרצון הציבור, או בחירות ישירות להקמת ממשלת ימין יציבה. בזה אנחנו יוצאים מהפלונטר ולא צריך גם פתרונות אחרים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]