כתב אישום נגד ערבי שתקף יחד עם חברו אב ובנו בת"א-יפו: "השתוללו והיכו בטירוף" - 0404
כתב אישום נגד ערבי שתקף יחד עם חברו אב ובנו בת

כתב אישום נגד ערבי שתקף יחד עם חברו אב ובנו בת"א-יפו: "השתוללו והיכו בטירוף"

ערבים תקפו ביום שלישי האחרון יהודי כבן 70, ובנו בעת שנסעו בעיר יפו לאחר שעקפו את המשאית בה נסעו התוקפים בדרכם למקום העבודה. התוקפים הכו את האב, הטיחו אותו ברצפה, איימו עליו ועל בנו במברג ובסוף נמלטו מהמקום. המשטרה עצרה חשודים בתקיפה, וכעת הוגש כתב אישום נגד אחד מהם.

לאחר שביצע עקיפה של המשאית, נאלץ האב לעצור, היות ולפניו היו רכבים. אז נעצרה אחריהם המשאית אותה עקפו, וירדו ממנה שני ערבים שקרבו אל הרכב. החלון של הנוסע, שם ישב הבן, היה סגור והתוקף לא הצליח לפגוע בו. אולם חלונו של האב הנהג היה פתוח והערבים חבטו בפניו.

בנו של הנהג תיאר את שארע: "הבחור הגדול בלי לומר מילה החל לתת בוקסים לאבא שלי בפנים. אבא שלי ניסה להשתחרר מהחגורה ולהדוף את הבחור, אבל הוא תפס את אבא שלי בחולצה והעיף אותו לרצפה. בינתיים הצעיר שהיה בצד שלי ראה שהוא לא מצליח לפתוח את הדלת שלי, רץ לצד השני לעזור לבחור בגדול להרביץ לאבא שלי. הם השתוללו והיכו בטירוף, קרעו לאבא שלי את החולצה, נתנו לו בוקסים לפנים ולחזה, הפילו אותו לרצפה ובעטו בו".

בהמשך ניסה הבן להפריד בין התוקפים לאביו, אולם אחד מהם רץ למשאית וחזר עם מברג. התוקף ניסה לדקור את האב באמצעות המברג, אולם הבן הצליח לעכב אותו. התוקפים פנו לבן ואיימו כי אם לא יזיז את רכבו כדי לאפשר למשאית לעבור ולהימלט – יירצחו את אביו.

הבן סיפר כי בלית ברירה נאלץ להזיז את הרכב, מחשש לחיי אביו: "הם צעקו שהם עוד ייתפסו אותנו, תוך כדי שהם בורחים עם המשאית הם נכנסו באוטו שלנו וברחו". האב סובל מחבלות בפניו ובגופו, ושבר ביד כתוצאה מהתקיפה.

המותקפים הגישו תלונה במשטרת יפו, ואכן נעצרו חשודים במעשה. אולם, התברר כי כבר למחרת שוחררו העצורים כאשר החשוד העיקרי הוגבל למעצר בית. כאמור, כעת הוגש כתב אישום נגד אחד מהתוקפים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האב והבן מסר: "אנו מודים למשטרה על מעצר החשודים, אנו מצרים על כך שביהמ"ש שחרר את החשודים למעצר בית. מדובר באנשים שללא ספק מסוכנים לציבור, הנוהגים באלימות ברחובה של עיר, והיינו מצפים שיהיו במעצר מלא. אני קורא לתביעה ולבית המשפט לפעול בכל הדרכים האפשריות בכדי למצות את הדין עם החשודים ולהותירם מאחורי סורג ובריח למען ביטחון האזרחים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]