סמוטריץ': "בנט הגיע הזמן להכריע, ממשלת ימין או ממשלת שמאל" - 0404
סמוטריץ': אוליביה פיטוסי, פלאש 90

סמוטריץ': "בנט הגיע הזמן להכריע, ממשלת ימין או ממשלת שמאל"

בצל המתיחות הפוליטית ראשי המפלגות קיימו היום (שני) ישיבות סיעה בכנסת. 

יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' התייחס בפתח ישיבת הסיעה על התפרעויות המפגעים בימים האחרונים: "המדינה בוערת. בריונים ערבים פורעי חוק מובילים מסע אנטישמי של פגיעה ביהודים רק בשל היותם יהודים. אני קורע לשרי ישראל לגדוע את ההתפרעות כנגד יהודים ברחבי הארץ. זו מציאות שאי אפשר לקבל, והיא חושפת עוד את חולשתה של המערכת המשפטית, שלא פעם מרחמת על אכזרים ומתאכזרת לרחמנים".

סמוטריץ התייחס למצב הפוליטי : "כבר קרוב לשנתיים אנו נמצאים בפלונטר פוליטי, ובמחלוקות שמונעות מאתנו להמשיך את הבניין הציוני. המציאות הפוליטית היא שאנו צריכים להקים ממשלת ימין – זה מה שרוב אזרחי רוצים. הקמת ממשלה שתלויה במי שמחבקים שונאי ישראל ואינם מקבלים את ישראל כמדינה יהודית – מסוכנת. אני שב ומתחייב לעשות הכל למנוע את הקמתה. אין לי ספק שלמרות קולות מבולבלים בשולי הימין – אין אף אחד מראשי המפלגות שחושב על כך ברצינות. ראש הממשלה הבהיר בקולו פעם אחר פעם שלא יעשה את זה, כמותו גם סער ובנט".

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער מתנגד בפתח ישיבת הסיעה לבחירות ישירות לראשות הממשלה. סער אמר בפתח ישיבת הסיעה כי "עמדתנו לא השתנתה. בראיית תקווה חדשה יש שתי חלופות להקמת ממשלה. הראשונה, ממשלת ימין בראשות מועמד אחר, השנייה, הקמת ממשלת אחדות פריטטית…זה לא הזמן לקחת את ישראל לבחירות נוספות. לא נכון לשנות את שיטת הממשל באמצע ההליך הפרלמנטרי שמתקיים. הדבר דומה לשינוי כללי המשחק תוך כדי המשחק".

יו"ר רע"ם מנסור עבאס אמר בפתח ישיבת סיעתו: "מאז תחילת מערכת הבחירות ועד לרגע זה הצליחה רע"ם להשיג את היעד שהציבה לעצמה והוא להיות בלב המפה הפוליטית בישראל תוך שהיא מציגה גישה חדשה ששמה את האזרח הערבי ובעיות החברה הערבית בראש מעייניה. רוב המפלגות בישראל מקבלות את רע"מ ואת מה שהיא מציגה ומייצגת, וחלק קטן ושולי עדיין נמצא באזורים חשוכים. רע"מ לאחרונה מותקפת על ידי גורמים שמנסים להכתים אותה כתומכת טרור. רע"מ עומדת איתנה מול השיח הזה, אנו בזים לשיח הזה שאין לו מקום בישראל של 2021. אנחנו מצפים מכל המפלגות לגנות את השיח הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]