חיל האוויר ישתתף בתרגיל בינלאומי ביוון. מפקד חה"א: "שיתופי פעולה ראשונים מסוגם" - 0404
חיל האוויר ישתתף בתרגיל בינלאומי ביוון. מפקד חה אנתוני הרשקו

חיל האוויר ישתתף בתרגיל בינלאומי ביוון. מפקד חה"א: "שיתופי פעולה ראשונים מסוגם"

מטוסי קרב של חיל האוויר יקחו חלק בתרגיל ״איניוחוס״ החל מהיום (ראשון) ביוון, כך מוסר דובר צה"ל.
התרגיל יכלול עשרות מטסים, בהם ישתתף חיל האוויר לצד צבאות אוויר נוספים. הם יתרגלו תרחישי קרבות אוויר, תקיפות אוויר-קרקע, התמודדות עם איום טיל קרקע-אוויר מתקדם ומתארי לחימה בשטח אויב.

הפריסה נועדה לחזק את שיתוף הפעולה בין הצבאות המשתתפים והמשך אימונים איכותיים מול שותפים מגוונים תוך למידה הדדית בין הצבאות. ריבוי השותפים בתרגיל מזמן אתגר ייחודי לצוותי האוויר המשפר את יכולתם להיערך לתרחישי לחימה שונים.

חיל האוויר ממשיך לבצע תרגילים בינלאומיים גם בצל הנגיף קורונה, וזאת כדי לחזק את הכשירות והמוכנות למגוון רחב של תרחישים ובמטרה להדק את קשריו הבינלאומיים. בתרגיל ביוון ישתתפו מטוסי ״רעם״ (F15I) מטייסת 69, ״סופה״ (F16I) מטייסת 107, מטוסי ״ראם״ מטייסת 120 ומטוסי ״עיטם״ מטייסת 122.

מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: ״קיום תרגילים בינלאומיים, בתוכם שיתופי פעולה ראשונים מסוגם, פותח דלת ללמידה משותפת ולחיזוק היכולות האסטרטגיות של חיל האוויר הישראלי. אנחנו מחזקים את הקשרים שלנו עם מדינות אסטרטגיות, מתוך הבנה כי הלימוד המשותף יהפוך אותנו למוכנים יותר למגוון רחב של תרחישים בזמן אמת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]