סמוטריץ': "נכניס בהסכמים הקואליציונים סעיף חזרה לשא-נור" - 0404
סמוטריץ':

סמוטריץ': "נכניס בהסכמים הקואליציונים סעיף חזרה לשא-נור"

מעל 5,000 בני אדם הגיעו היום (חמישי) לשאנור לאירוע ענק שהסתיים בעצרת מרכזית בה השתתפו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ', הרב אליקים לבנון רב השומרון, ח"כ אורית סטרוק וציבור גדול שהגיע מכל רחבי הארץ.

העצרת התקיימה כחלק מהדרישה של מגורשי חומש שאנור, ושל גרעין שאנור הצעיר בהובלתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן – מגורש משא-נור בעצמו, לבטל את חוק ההתנתקות בצפון השומרון ולאפשר לגרעין שאנור הצעיר ליישב את המקום מחדש.

ארבעת היישובים שנעקרו בצפון השומרון: גנים כדים חומש ושא – נור, נשארו בשליטה ישראלית מלאה בניגוד לגוש קטיף, אולם בשל חוק ההתנתקות אסור לישראלים להכנס למקום. מגורשי חומש שאנור ומועצה אזורית שומרון מבקשים להחזיר את חופש התנועה לישראלים במקום. הצעת החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון, עלתה ב 5 כנסות לשולחן הכנסת ועליה חתמו חברי כנסת מסיעות רבות. בשנה זו החל לפעול גרעין שאנור הצעיר, גרעין משפחות, חלקם בנים של מגורשים מגוש קטיף ומצפון השומרון, הנערכים ליישב את שאנור מחדש ולהוות את דור ההמשך של המקום.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס למשא ומתן הקואליציוני ולדרישה לחזור לשא-נור וליישובי צפון השומרון והודיע כי חזרה לשא-נור וליישובי צפון השומרון תהיה תנאי בהסכמים הקואליציונים: "בהסכמים הקואליציוניים של הממשלה הזו יהיה סעיף שממשלת ישראל תאשר להוציא היתרי בניה ותתקצב מחדש את הקמתו של הישוב שא-נור זו תהיה סנונית ראשונה לתיקון העוולות ולהמשך הפיתוח והבניין של ארץ ישראל האהובה".

סמוטריץ' התייחס גם ללחצים המופעלים עליו להכנס לממשלה בתמיכה מבחוץ של רע"מ: "צריך לומר את זה חד משמעית לא בהמנעות, לא בלא להיות במליאה, לא מבחוץ או מבפנים, אני מודיע כאן במקום הזה בשא נור אנחנו נתנגד לכל מי שיחשוב שהוא מקים ממשלה שתהפוך את מדינת ישראל לתלויה באויבים ותומכי טרור".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן התייחס לדרישה מראש הממשלה וראשי סיעות הימין לשים את נושא ביטול חוק ההתנתקות בראש סדר העדיפויות של הממשלה הבאה: "לעולם לא נשכח את יום חרפת גירושנו משאנור, כל עוד נשמה באפנו נמשיך לפעול ולהאבק עד לחזרה מלאה ליישובי צפון השומרון. זהו תחילתו של מסע שסופו ברור. דגל המגן דוד ישוב להתנוסס בראש המצודה העתיקה במרכז הישוב המתחדש שא-נור. כל מה שחסר לי כראש המועצה האזורית שומרון הוא לקבל פקס ממשרד ראש הממשלה שמתיר לי להוציא היתרי בנייה ומחר בבוקר אנחנו יכולים להיות פה מחדש. אני קורא מכאן לראש הממשלה, לשרים, לחברי הכנסת לראשי סיעות הימין, שימו את תיקון העוול והחזרה ליישובי צפון השומרון בראש סדר העדיפויות בממשלה הבאה. את הטעות הזו אפשר לתקן. עם ישראל חי, ועם ישראל יחזור לצפון השומרון".

הרב אלקים לבנון: "שאנור חומש גנים וכדים ישובו ויפרחו, נשוב לכל ישוב ועיר הקודש שאנור תעמוד על תילה. המבצר הזה יהיה מוזיאון ואז נברך בשם ומלכות מציב גבול אלמנה. נקום עם כל עם ישראל וניישב את המקום במהרה בימינו".

ח"כ אורית סטרוק התייחסה לנסיונות להרכבת ממשלת ימין: "כשנקדם את החוק לביטול חוק ההתנתקות מצפון השומרון נזדקק להרבה ידיים של חכים. ואתם הרגליים של אותם ידיים. יש הזדמנות פז להקים ממשלה שתחזיר את ההתיישבות כאן בצפון השומרון, ותביא ריבונות, ותהיה ממשלה על ימין מלא ההסטוריה לא תשכח ולא תסלח למי שימנע את ההקמה של הממשלה הטובה הזו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]