שר החינוך לחתני וכלות פרס ישראל: "זה היום שלכם - אנחנו גאים בכם" | צפו - 0404
שר החינוך לחתני וכלות פרס ישראל: עודד קרני, לע"מ

שר החינוך לחתני וכלות פרס ישראל: "זה היום שלכם – אנחנו גאים בכם" | צפו

טקס הענקת פרסי ישראל לשנת תשפ"א מתקיים בשעה זו בבנייני האומה בירושלים במעמד ראש ההמשלה, שר החינוך, יו"ר הכנסת לוין ובכירים נוספים.
 
בין מקבלי פרס ישראל:  פרופ' אלי קשת על חקר מדעי החיים, יאיר זקוביץ על חקר המקרא, נורית זרחי על ספרות ושירה עברית – יצירה ותרגום ופרופ' ניצה בן דב על חקר הספרות העברית והכללית.

שר החינוך, יואב גלנט, נאם בטקס ובירך את חתני וכלות פרס ישראל: "זה היום שלכם. יום שבו הלב מתרחב – וּבצדק, יום שבּו גַאַוַוה וָנחת שזורות זוֹ בַּזוֹ. זה היום שבו מדינה שלמה מוקירה את הישגיכם יוצאי-הדופן, מצדיעה לכם על כברת הדרך המרשימה שפסעתם, ומודה לכם על חיים עתירי עשייה.

חיים שהם מופת לִיצִירה, למחקר וְלִתְרומה יוצאת-דופן לחברה וְלַמדינה. וּביום הזה, התרווחו בַּכּיסא וְשַאפו אוויר מלוא-חזה. הביטו על הקהל הצופה בכם כאן וּמרחוק, הבחינו במבטיהם האוהבים והנרגשים של בני המשפחה, הֶיו גאים. כי אנחנו גאים בכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]