תושבי בנימין פתחו את הציר החסום שננטש בעקבות הסכמי אוסלו: "לחזור למרחבי ארץ ישראל" - 0404
תושבי בנימין פתחו את הציר החסום שננטש בעקבות הסכמי אוסלו: 'גאולת ציון - בחזון ובמעש'

תושבי בנימין פתחו את הציר החסום שננטש בעקבות הסכמי אוסלו: "לחזור למרחבי ארץ ישראל"

עשרות תושבים מבנימין והסביבה ערכו היום (חמישי) שיירת רכבים, בקריאה לפתוח לתנועת יהודים את הצירים ביהודה ושומרון שנסגרו בעקבות הסכמי אוסלו.

שיירת המחאה יצאה מהישוב עפרה וסיימה בישוב כוכב השחר. בדרך נסעו התושבים בציר 449, ציר שנסגר לאחר הסכמי אוסלו, ומקצר משמעותית את הנסיעה ממרכז בנימין לכוכב השחר.

הציר עובר כולו אך ורק בשטחי C וB המותרים לכניסת ישראלים, אך אף על אף פי כן נמנע צה"ל מלאבטח את הציר, ובעקבות כך הופסקה תנועת רכבים יהודיים בו.

כעת קוראים התושבים לצה"ל לחזור ולאבטח את הציר לתנועת יהודים, ולתושבי האזור לחזור לנוע בו – דבר שיגרום לפיקוד הצבאי באזור להורות שוב על הקצאת כוח לאבטחת הציר.

מתנועת 'גאולת ציון – בחזון ובמעש' נמסר: "נסענו הבוקר בשיירה לממש עצמאותנו. לצערינו צירים רבים ביו"ש סגורים לתנועת יהודים במטרה לשמור על המרחב ל"מדינת פלסטין" העתידית, ולאפשר לערבים לקבוע עובדות בשטח בחופשיות.

מתוך האמת הפשוטה שארץ ישראל שייכת לעם ישראל, אנו דורשים את פתיחת כל הצירים ביו"ש לתנועה חופשית כדי לשמור על האחיזה היהודית בארץ מולדתינו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]