דוגמה ומופת: 120 קצינים וחיילים זכו בתעודות הוקרה - 0404
דוגמה ומופת: 120 קצינים וחיילים זכו בתעודות הוקרה דובר צה''ל

דוגמה ומופת: 120 קצינים וחיילים זכו בתעודות הוקרה

טקס מצטייני נשיא המדינה ליום העצמאות ה-73 למדינת ישראל התקיים היום (חמישי), בבית הנשיא. במהלך הטקס העניק נשיא המדינה תעודות הצטיינות וסיכות ל-120 קצינים וחיילים מצטיינים מכלל יחידות צה"ל.
 
המצטיינים זכו בתואר מצטייני הנשיא בזכות החתירה למצוינות, הפגנת המסירות, המקצועיות והאחריות המאפיינת אותם וכן בזכות עשייתם הענפה המהווה דוגמה ומופת לצה"ל כולו. 
 

דובר צה"ל

ארגון ״יחד למען החייל״ חילק מלגות לימודים לכל המצטיינים בתרומת מר אדי פיית. כל חייל מצטיין יקבל מלגה בסך 1,000$ לתואר אקדמי לאחר השחרור מצה"ל.

מבין 120 מצטייני הנשיא, 70 גברים ו-50 נשים, מתוכם 19 קצינים. בנוסף, 62 מכלל המצטיינים הם לוחמים, 27 משרתים בתור תומכי לחימה ו-31 בתפקידים עורפיים.

הטקס נערך במעמד נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שר הביטחון, בני גנץ, ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי וחברי פורום המטה הכללי.

דובר צה"ל

ריבלין: "רוח השליחות, האמונה בצדקת הדרך, והשבועה להגן על המדינה היהודית והדמוקרטית להגן על הבית, הרוח הזאת עוד נושבת בנו. אתם הרוח הזאת. אתם המצפן, אתם הדגל. על ההקרבה, על המקצועיות, על הדוגמא והמופת שאתם משמשים לכולנו. באופן אישי ביותר, אני מבקש לומר תודה. תודה על הבטחון שאתם מספקים לנו, תודה על הגאווה שאתם מסבים לנו, על האמונה שאנחנו חזקים, שאנחנו יכולים לכל אתגר. תודה על שנתתם לנו, היום, 120 סיבות לשמוח".

רב-אלוף אביב כוכבי: "המפגש הנוצר בין חיילים במסגרת השירות בצה״ל מחזק גם את הממלכתיות הישראלית המהווה נכס אסטרטגי למדינה. בזכותה התלכדנו, בזכותה בנינו בית לאומי ובזכותה אנחנו כאן. אבל סכנה חדשה מאיימת על הנכס הזה. המהפכה הדיגיטלית שהביאה לעולם ברכה רבה נושאת עימה גם השלכות לא מתוכננות. מדובר אמנם התופעה עולמית, אבל לא מדובר בגזרת גורל – אנחנו בצה״ל חייבים להיות שונים. צה״ל ששומר על ביטחון ישראל, ימשיך לשמור גם על נכס הביטחון הלאומי שנולד במהפכה הציונית – ממלכתית".
 

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]