השגריר ארדן בחגיגות יום העצמאות בוושינגטון: "הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב לעולם לא תישבר" | צפו - 0404
השגריר ארדן בחגיגות יום העצמאות בוושינגטון:

השגריר ארדן בחגיגות יום העצמאות בוושינגטון: "הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב לעולם לא תישבר" | צפו

שגריר ישראל בארה"ב ובאו״ם גלעד ארדן, ציין באירוע יום העצמאות הווירטואלי שערכה שגרירות ישראל בוושינגטון את הברית האיתנה בין ישראל לארה"ב. באירוע נשאו דברים מזכיר המדינה של ארה"ב אנתוני בלינקן והנהגת הסנאט האמריקאי משתי המפלגות: מנהיג הרוב הדמוקרטי הסנטור צ'אק שומר, ומנהיג המיעוט הרפובליקני הסנטור מיטש מקונל. באירוע השתתפו גם הדיפלומטים הישראלים מכל רחבי ארה"ב והוא כלל הופעת אורח מיוחדת של הזמר קובי אפללו.

מעל ל-20,000 איש צפו בשידור החי של חגיגות יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל, ששודר בדפי הרשתות החברתיות של שגרירות ישראל בוושינגטון ושל הקונסוליות הישראליות בארה"ב. האירוע הווירטואלי שודר היום, יום רביעי ה-14.4 בשעה 20:00 שעון מזרח ארה"ב.

"אמנם יש לנו לעתים דעות שונות, אבל הקשר החזק והברית האיתנה בין ישראל לארצות הברית- לעולם לא תישבר", אמר ארדן בהתייחס לערכים המשותפים בין ישראל לארה"ב. עוד הוסיף ארדן: "אנו מאמינים בערך הדמוקרטיה ואנו מקדשים את זכות האדם לחירות ולשוויון ותמיד נחתור לסובלנות, להבנה ולקבלה של האחר. אנו דוגלים בזכותו של הפרט לחיות את חייו בביטחון ונמשיך להיאבק בשנאה. העקרונות הללו אותם ישראל וארה"ב חולקות, יחד עם הזכות להיות עם חופשי בארצנו, הם המחבר את המדינות שלנו בקשר חזק שלעולם לא יישבר".

ארדן התייחס לשינויים הגיאו-פוליטיים במזרח התיכון ואמר: "יש לנו כיום הזדמנות להרחיב את מעגל השלום ולעצב מחדש את המזרח התיכון על ידי העמקת שיתופי הפעולה עם כל המדינות שחתומות על הסכמי אברהם ומדינות נוספות באזור. בכוונתי לעבוד בשנה הקרובה יחד עם הממשל האמריקני כדי להרחיב את מעגל השלום בכל דרך אפשרית ואני בטוח שיהיו עוד מדינות באזור שיבחרו בדרך של שלום ודו-קיום עם ישראל. עם-זאת, יחד עם ההזדמנויות הללו, אנו מתמודדים עם משטרים קיצוניים, במיוחד איראן, וקבוצות הטרור הרצחניות בהן הם תומכים".

מזכיר המדינה האמריקאי אנתוני בלינקן, בירך את הצופים בעברית ליום העצמאות והוסיף: "לכבוד יום העצמאות ה-73 של מדינת ישראל, אנו מצדיעים לכם על הנחישות, הגבורה וכוח ההמצאה שאפשרה למדינתכם לעמוד איתנה ומשגשגת לאורך שנותיה. מחויבותה של ארה"ב לישראל חקוקה בברזל וביחד אנו עובדים על מנת לחזק את כל ההיבטים בשותפות הזו, בדיוק כפי שעשינו מאז שארה"ב הכירה לראשונה במדינת ישראל בשנת 1948".

בלינקן גם התייחס בדבריו להרחבת מעגל השלום במזרח התיכון ואמר: "ארה"ב מברכת ותומכת בהסכמי הנורמליזציה האחרונים. אנו נמשיך לעודד מדינות נוספות לנרמל את יחסיהן עם ישראל ונחפש הזדמנויות נוספות להרחבת שיתוף הפעולה בין מדינות האזור. כתוצאה מכך אני מצפה שקבוצת המדינות החברות של ישראל תגדל אף יותר בשנה הקרובה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]