מזיכרון לבניין: מבנה חדש נחנך ביצהר לזכר תלמידי הישיבה - 0404
מזיכרון לבניין: מבנה חדש נחנך ביצהר לזכר תלמידי הישיבה דוברות יצהר

מזיכרון לבניין: מבנה חדש נחנך ביצהר לזכר תלמידי הישיבה

מבנה חדש נחנך בשעה זו ביצהר לזכר תלמידי הישיבה. לפני כ-3 שנים נרצח הרב רזיאל שבח הי"ד שכיהן כרב בישיבת רועה ישראל ביצהר. הרב רזיאל נרצח סמוך לישוב חוות גלעד שבשומרון והותיר אחריו אלמנה ושישה ילדים. היום, בשעת ערביים בין יום הזיכרון ליום העצמאות, חנכו חבריו לישיבה מבנה חדש על שמו ועל שם תלמיד נוסף של הישיבה – משה סקאלי ז"ל שנפטר ממחלה קשה לפני כ-9 שנים.

בטקס המיוחד שמתקיים בהשתתפות ראש מועצת שומרון יוסי דגן, רב הישוב יצהר וראש הישיבה הרב דוד דודקביץ', ובני המשפחות, נחנך מבנה הישיבה דווקא בשעה זו שבין יום הזיכרון ליום העצמאות.

בישיבת רועה ישראל ישנם כיום כ-85 בחורים ואברכים שהחל מהיום ילמדו גם במבנה החדש לזכר תלמידי הישיבה. הרב דוד דודקביץ רב הישוב וראש הישיבה אמר באירוע כי "נראה לנו טבעי ביותר לנקז את השעות מלאות הצער הללו לבניין של תורה בארץ ישראל. גדילה של עם ישראל בארץ ישראל וביהודה בשומרון זהו המענה הראוי ביותר".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, דיבר גם הוא בהתרגשות ואמר: "חנוכת המבנים לזכר תלמידי הישיבה ברגעים הללו בין יום הזיכרון ליום העצמאות מגלמים את סיפורה של מדינת ישראל כולה. כך במקומות רבים בארץ ישראל, דווקא מתוך הקושי והכאב צמחו חיים חדשים".

אלמנתו של הרב רזיאל שבח, יעל, שגזרה את הסרט במקום, אמרה: "אנחנו כאן ביצהר לחנוכת חדרי הלימוד לעילוי נשמת רזיאל הי"ד, חנוכת המבנה החדש בשעת הדמדומים הזו בין חורבן לבניין מסמל את ניצחון הרוח והתקומה מול הרוע".

בישוב יצהר שבשומרון מתגוררות כיום כ-280 משפחות המונות יחד כ1800 נפשות. בישוב ישנן 3 ישיבות, אתרי תיירות ועשרות עסקים עצמאיים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]