הצעת חוק של ח''כ בוסו: לחייב את המדינה לשתף וליידע משפחות שכולות בהליכים נגד הרוצחים - 0404
הצעת חוק של ח

הצעת חוק של ח"כ בוסו: לחייב את המדינה לשתף וליידע משפחות שכולות בהליכים נגד הרוצחים

ח"כ אוריאל בוסו מש"ס, הניח היום (שלישי), ערב יום הזיכרון, הצעת חוק שתביא מעט נחמה עם ההתמודדות הקשה והנוראה איתה מתמודדים משפחות נפגעי פעולות הטרור. "הצעת החוק הזו נולדה בעקבות המקרה הקשה והמזעזע של הרב אוחיון הי"ד שנרצח בידי מחבל. אז נחשפתי לתהליך הקשה אליו נחשפת המשפחה" מסביר ח"כ בוסו.

הנוהל הקיים כיום, לאחר פיגועים ואירועים על רקע לאומני, ננקטים צעדים והליכים נגד מבצע העבירה למטרות ענישה והרתעה. פעמים רבות מוגשות עתירות לבית המשפט כנגד הצעדים, אך אין חיוב לעדכן את הנפגעים או את בני המשפחות השכולות בעניין, או לתת להם מידע אודות ההליך, כמו"כ לא ניתנת להם האפשרות להשמיע את דעתם וטענותיהם בבית המשפט. כך, הנפגעים ובני המשפחות השכולות אינם מודעים לעניין עד הפרסום באמצעי התקשורת, כשהדין למעשה כבר הוכרע. 

ח"כ בוסו אמר: "ביום הזה יום הזכרון לזכרם של חללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה קול דמי אחינו זועקים זה המעט נחמה שניתן לתת למשפחות השכולות, שרוצות לדעת על ההליך המשפטי של המפגע שפגע ביקר להם מכל ולא לפנים משורת הדין כעניים בפתח, הצעת חוק הזו תחייב לערב אותם בכל צעד באירועים המשפטיים שהתקיימו, בכדי שיהיו חלק מזה ולא יקבלו את הבשורה על ההחלטה דרך אמצעי התקשורת או גורם חיצוני כזה או אחר כפי שראינו באירועים קודמים כדוגמת הרצח המזעזע של הקדוש הרב שי אוחיון שאני הוא זה שבישרתי לאלמנה על החלטת בגץ בנוגע למחבל שרצת את הרב שי אוחיון הי"ד ועוד עשרות אירועים, כולי תקוה שהצעת החוק הזו תזכה לתמיכה רחבה של כלל סיעות הבית ותיתן את הכבוד הראוי למשפחות לגיבורים שאיבדו את יקיריהם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]