תופעת הליצנים: שני קטינים תושבי קריית גת עוכבו לחקירה - "התלוצצנו" - 0404
תופעת הליצנים: שני קטינים תושבי קריית גת עוכבו לחקירה – דוברות המשטרה

תופעת הליצנים: שני קטינים תושבי קריית גת עוכבו לחקירה – "התלוצצנו"

משטרת ישראל פועלת בימים האחרונים בעקבות עליה במספר הדיווחים אודות חשודים העוטים מסיכות על פניהם וגורמים לבהלה בעיקר במקומות ציבוריים ובקרב בני נוער. אמש (שני), התקבל דיווח על ליצנים שכאלו בפארק בעיר קריית גת.

כוחות משטרה שהוזעקו למקום הצליחו לאתר שני קטינים כבני 14 החשודים במעשה והשניים עוכבו לחקירת מחלק הנוער במשטרה.

בחקירתם טענו השניים לגנתם: "התלוצצנו".

מהמשטרה נמסר: "במהלך הימים האחרונים המשטרה עיכבה לחקירה מספר נערים, חלקם אף מתחת לגיל 12, לאחר שעטו מסכות ליצן והפחידו עוברי אורח במקומות ציבוריים שונים ברחבי הארץ. בחלק מהמקרים המעשים הגיעו לכדי התפרעות של ממש והפרת הסדר הציבורי תוך שיבוש שגרת חייהם של אזרחים תמימים.

התופעה גוררת גם חשש שמישהו יפרש את ההלצה כאיום ממשי ויפגע בנערים, שעושים לעיתים שימוש באביזרים שונים דמויי כלי תקיפה. לאור זאת אנו קוראים לציבור לא ליטול את החוק לידיים ולא לפגוע באותם בני נוער. מעשי ההפחדה, וכן כוונות הנערים ברובם המוחלט של המקרים אינם כוללים פגיעה פיזית או רצון לפגוע בגוף או רכוש. במצבים אלו יש להתרחק מהמקום ולדווח למשטרה בהקדם.

כמו כן אנו קוראים לבני הנוער בישראל, שלא לקח חלק במעשה החברתי הפסול שעומד בניגוד לחוק, שכן זה יתקל באכיפה משטרתית נחושה ובלתי מתפשרת. לצד פעילות המשטרה אנו קוראים להורי הנערים לוודא כי ילדיהם לא נוטלים חלק בטרנד החברתי המסוכן שעשוי לסבך את ילדיהם בפלילים.

משטרת ישראל תמשיך לפעול ולא תאפשר פגיעה בציבור, הפחדתו, הטרדתו ושיבוש שגרת חייו. מדובר בהתנהגות חסרת אחריות של בני נוער שמטופלת ע״י המשטרה במהלך הימים האחרונים, ושיש בה משום הפרת שלום הציבור ושגרת חייו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com