אונ' בר אילן מקיימת שת"פ עם ארגון שמאל קיצוני התומך בסרבנות, הסטודנטים זועמים - 0404
אונ' בר אילן מקיימת שת

אונ' בר אילן מקיימת שת"פ עם ארגון שמאל קיצוני התומך בסרבנות, הסטודנטים זועמים

נחשף שיתוף פעולה בין אוניברסיטת בר אילן עם ארגון שמאל קיצוני התומך בסרבנות ונלחם ב"כיבוש". מכתב שנשלח בערב יום הזיכרון לחיילי צה"ל מהדואר האלקטרוני הרשמי של המחלקה לתקשורת עורר סערה בקרב הסטודנטים, לאחר שהציע שיתוף פעולה עם ארגון "הטלווזיה החברתית" המזוהה עם השמאל הקיצוני ונתמך על ידי הקרן לישראל חדשה.

ההודעה מטעם האוניברסיטה הציעה תכנית ובה "בימוי כתבות על ה"כיבוש הישראלי", סרבנות גיוס והפרות של זכויות אדם של הפלסטינים" כל זאת תמורת מלגה של 3000 ₪.

פרסום המודעה הקיצונית במייל הרשמי עורר סערה גדולה בקרב הסטודנטים וחלקם טענו כי קידום אג'נדה זו לראשונה במחלקה מגיעה בעקבות כניסתו לתפקיד של ראש המחלקה לתקשורת פרופ' חיים נוי, אשר הגן בעבר על תופעת-BDS ואף נשוי לאשת השמאל הקיצונית, אורלי נוי שבעצמה השתתפה באירועי "הטלווזיה החברתית".

בעקבות ההודעה פנה תא "אם תרצו" באוניברסיטת בר אילן הבוקר (שני) אל ראשי המוסד בדרישה להפסיק את שיתוף הפעולה עם ארגוני דה לגיטמציה.

בעבר הסבירה האוניברסיטה כי לא תאפשר להפיץ תכנים שעשויים לגרום לפגיעה במערכת היחסים בין הקבוצות השונות באוניברסיטה תוך הפרת הסדר התקין של הפעילות אקדמית.

בתגובה שנשלחה מדוברות אוני' בר אילן לסטודנטים צוין כי "לא מסתתרת אג'נדה פוליטית כפי שניסו להציג".

איתן איבנצקי, ראש תא "אם תרצו" בבר אילן, מסר: "פעילות זו מהווה קידום של אג'נדה פוליטית מובהקת ומזלזלת באינטליגנציה של הסטודנטים בבר אילן בכלל, ושל אלו מהמחלקה לתקשורת בפרט. הסערה בעקבות מייל זה בקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק של בר אילן, מעידה על כך, שאכן נפגעו רגשותיהם של סטודנטים וסטודנטיות רבות ורבות.

אנו קוראים לכם להפסיק את שיתוף הפעולה עם ארגוני דה לגיטמציה מעין אלה. צר לנו שהאוניברסיטה לא בודקת את התכנים הנשלחים על ידי נציגה ומאפשרת להם לפגוע ולבזות ציבור גדול של סטודנטים. אסור לכם לערב פוליטזיציה באקדמיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]