דרעי במפגש עם נציגי ממשלת אוקראינה: "לאפשר הגעה חופשית לאומן בראש השנה" - 0404
דרעי במפגש עם נציגי ממשלת אוקראינה: ויקיפדיה

דרעי במפגש עם נציגי ממשלת אוקראינה: "לאפשר הגעה חופשית לאומן בראש השנה"

שר הפנים אריה דרעי אירח היום (שני), בלשכתו את סגן ראש ממשלת אוקראינה, אלכסיי רזינקוב ודן עמו במגוון נושאים, יחסי המדינית, המאבק בקורונה והסדרי הכניסה לישראלים לאומן.

אל הפגישה הצטרף ראש ישיבת ״חוט של חסד״ הרב שלום ארוש. עוד נכחו שגריר אוקראינה בישראל יבן קורניצ'וק, ראש לשכת נשיא אוקראינה אנדריי ירמק, סגן ראש לשכת הנשיא איגור ז'ובקווה, וסגן שר הבריאות ויקטור ליאשקו.

במהלך הפגישה דן השר דרעי עם סגן ראש הממשלה האוקראיני במצב התחלואה באוקראינה ועל הדרכים לסייע בהתמודדות עם נגיף קורונה.

השר דרעי העלה בפגישה עם חברי המשלחת האוקראינית את מצוקתם של כ-1000 חסידים שנאסר עליהם להגיע לאומן משום שניסו להיכנס בראש השנה לקבר רבי נחמן מאומן ללא אישור השלטונות האוקראינים. סגן ראש ממשלת אוקראינה נענה לבקשת השר דרעי להזמין לארץ את הממונה על הגבולות לפגישה כדי לבטל את איסור הכניסה ולאפשר לאותם חסידים להיכנס לאומן.

השר דרעי: "יש מאות אלפי חסידים שעבורם ראש השנה באומן הוא הדבר החשוב ביותר. אלה ימים שהם מחכים להם כל השנה ועבורם איסור כניסה לאומן הוא דבר קשה מנשוא. התחלואה בארץ בירידה, ואני סבור שלקראת ראש השנה הקרוב צריך לעשות הכל בכדי לאפשר הגעה חופשית לציון רבי נחמן מאומן".

בין הצדדים סוכם כי צוותים בראשות השר דרעי יפעלו בתיאום מלא עם משרד הפנים האוקראיני לקדם הגעה חופשית לאומן בראש השנה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]